НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Валерія Мураєва: Щоб уникнути соціальних катастроф, необхідно відтермінувати реформування санаторних шкіл

Реалізація Національної стратегії реформування системи закладів інституційного догляду на практиці фактично порушує права дітей, які мають особливі освітні потреби. Про це розповіла під час онлайн-засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з цих питань заступник голови Харківської обласної ради Валерія Мураєва.

За її словами, сьогодні вже відкладено питання закриття спеціалізованих навчальних закладів, але під ударом залишаються санаторні школи. У Харківській області працює 6 таких установ: 2 - в районах, 4 - в Харкові. Для створення матеріальної бази цих шкіл були виділені значні кошти. Всі вони мають пансіони для проживання учнів. У них виховуються 1 тис. 378 дітей, у тому числі - 106 дошкільнят. За останній час кількість учнів у школах майже не змінюється.

«До 1 липня тип цих шкіл має бути змінений на один з передбачених законом про освіту. Вони повинні бути переформатовані або ліквідовані. Але навіть у разі їх подальшої роботи як ліцеїв, не вирішеними залишаються питання з дошкільнятами та молодшою школою», - зазначила Валерія Мураєва.

Заступник голови облради підкреслила, що критична ситуація склалася зі школою, де навчаються діти, хворі на цукровий діабет. Вона повинна бути закрита, оскільки не підпадає ні під обговорювані варіанти положення про ліцей, ні під вимоги для спецшколи, хоча фактично в ній навчаються діти з особливими потребами.

«Очевидно, що такі діти не зможуть навчатися у звичайних школах, оскільки їм потрібно по годинах робити уколи, а шкільні медсестри не в змозі забезпечити такі процедури. Найімовірніше, батьки будуть змушені залишити роботу, доглядати за дитиною. Якість освіти і життя в цілому дітей з діабетом різко знизиться. І це відбудеться не в далекому майбутньому, а вже цього літа. Вважаю, що необхідно перенести терміни реформування санаторних шкіл, поки законодавство не буде врегульовано таким чином, щоб можна було уникнути подібних соціальних катастроф. Ми звертаємося з проханням розглянути це питання в профільних парламентських комітетах і в Кабінеті міністрів, щоб внести відповідні зміни до чинного Закону про освіту», - акцентувала Валерія Мураєва.