НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Красноградській лікарні з’явився томограф

Як розповіла Красноградський міський голова Світлана Кривенко, це єдиний апарат комп’ютерної томографії в районі.

«Раніше людям, щоб пройти необхідне обстеження, доводилося їздити до Харкова. Через поширення коронавірусної інфекції ситуація загострилася. Потреба в КТ в умовах зростання захворюваності стала ще більшою», - зазначила міський голова.

Необхідне обладнання лікарня отримала коштом держбюджету, оскільки це один з опорних закладів у боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції. Однак, щоб апарат почав працювати, доклали зусиль також Красноградські районна та міська ради. Спільно вони профінансували купівлю спеціального кабелю, який має необхідну потужність для стабільної роботи томографа. За словами Світлани Кривенко, частка співфінансування з міського бюджету склала 700 тис. грн.

«Встановити потужний еклектрокабель у медзакладі мають найближчим часом. Після цього приїдуть фахівці, які налаштують роботу томографа і проведуть інструктаж для персоналу. У лікарні є фахівець, який розшифровуватиме КТ-дослідження. Ця людина пройшла відповідне навчання і зможе надавати якісні медичні послуги пацієнтам», - пояснила вона.

Міський голова додала, що наразі в лікарні закінчується капітальний ремонт приймального відділення. Для якнайшвидшого завершення усіх робіт міська рада виділила з місцевого бюджету 1 млн. грн. Окрім того, планується навести лад на прилеглій до медзакладу території. З цією метою Красноградська та Наталинська громади подали спільний проєкт на обласний конкурс «Разом в майбутнє». Обсяг його фінансування – до 2 млн. грн.