НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Валерія Мураєва: Щоб Харківщину не залишали талановиті спортсмени, регіону необхідна розвинута спортивна інфраструктура

У Харківській області практично немає власної розвиненої спортивної інфраструктури, яка б підходила для проведення змагань високого рівня і підготовки до них. Про це розповіла під час виїзного засідання підкомітету з питань спорту, вищих досягнень та спортивної діяльності Комітету з питань молоді та спорту Верховної Ради України заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Мураєва.

За її словами, більшість споруд, де зараз тренуються харківські спортсмени, область орендує.

«Відсутність необхідної бази призводить до того, що перспективні, яскраві спортсмени залишають Харківщину й Україну в пошуках більш придатних умов. Нам потрібно розуміти, що єдиний спосіб виховати чемпіона - дати йому можливість змагатися на високому рівні. А це неможливо без якісної спортивної інфраструктури», - розповіла Валерія Мураєва.

Вона підкреслила, що високі результати, яких досягають харків'яни в спортивних змаганнях, ґрунтуються переважно на напрацьованому досвіді і потужній тренерській роботі. Щоб Харківщину не покидали талановиті спортсмени, регіону вкрай необхідна власна розвинена спортивна база. Силами місцевих бюджетів цю проблему не вирішити, тому для подальшого розвитку спортивної інфраструктури в області необхідна підтримка держави.

Довідка. Протягом 2020 року на чемпіонатах, кубках світу та Європи, в міжнародних змаганнях харківські спортсмени вибороли 91 медаль, з яких 37 - в олімпійських видах спорту, 49 - в неолімпійських видах, 5 - серед спортсменів з інвалідністю. У 2021 році - 18 медалей, з яких 17 - в олімпійських видах спорту, 1 - в неолімпійських.

На даний момент спортсмени області мають ліцензії на участь в літніх Олімпійських іграх в Токіо в синхронному плаванні, боксі і фехтуванні.