За її словами, більшість споруд, де зараз тренуються харківські спортсмени, область орендує.
«Відсутність необхідної бази призводить до того, що перспективні, яскраві спортсмени залишають Харківщину й Україну в пошуках більш придатних умов. Нам потрібно розуміти, що єдиний спосіб виховати чемпіона - дати йому можливість змагатися на високому рівні. А це неможливо без якісної спортивної інфраструктури», - розповіла Валерія Мураєва.
Вона підкреслила, що високі результати, яких досягають харків'яни в спортивних змаганнях, ґрунтуються переважно на напрацьованому досвіді і потужній тренерській роботі. Щоб Харківщину не покидали талановиті спортсмени, регіону вкрай необхідна власна розвинена спортивна база. Силами місцевих бюджетів цю проблему не вирішити, тому для подальшого розвитку спортивної інфраструктури в області необхідна підтримка держави.
Довідка. Протягом 2020 року на чемпіонатах, кубках світу та Європи, в міжнародних змаганнях харківські спортсмени вибороли 91 медаль, з яких 37 - в олімпійських видах спорту, 49 - в неолімпійських видах, 5 - серед спортсменів з інвалідністю. У 2021 році - 18 медалей, з яких 17 - в олімпійських видах спорту, 1 - в неолімпійських.
На даний момент спортсмени області мають ліцензії на участь в літніх Олімпійських іграх в Токіо в синхронному плаванні, боксі і фехтуванні.