НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Сфера охорони здоров’я Харкова у 2022 році працюватиме системно та злагоджено. Світлана Горбунова-Рубан

Наступного року сфера охорони здоров’я Харкова працюватиме системно та злагоджено, виконуючи функції, яких потребує населення. Про це повідомила депутат Харківської міської ради від партії «Блок Кернеса – Успішний Харків», заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, коментуючи проект бюджету Харкова на 2022 рік.

«Кошти, які, за попередніми розрахунками, ми отримуємо на 2022 рік, розподілили згідно з пріоритетними напрямками для задоволення основних потреб лікарняних закладів і громадян», - зазначила вона.

За словами віце-мера, у 2022 році у Харкові планується реалізувати проект із створення муніципальної служби невідкладної медичної допомоги. На це в бюджеті передбачено 97,3 млн грн.

«Зараз відпрацьовуємо всі юридичні моменти, алгоритм роботи, співпрацю з поліклінічними закладами, автобазою, створення call-центру. Це необхідно, щоб все працювали чітко, і люди отримували невідкладну медичну допомогу на першому рівні, на рівні сімейного лікаря, на рівні кабінету невідкладної допомоги. Також передбачені послуги з транспортування людей, які потребують гемодіалізу та інших процедур, але не можуть пересуватися самостійно», - повідомила Світлана Горбунова-Рубан.

Також у планах – проводження ремонту та переоснащення поліклінік і лікарень. Зокрема, за заявками медичних закладів планується закуповувати обладнання, яке необхідно для того, щоб вони отримали фінансування згідно з медичними пакетами НСЗУ. На ці закупівлі планується виділити 39 млн грн.

Крім того, у міському бюджеті передбачені кошти для допомоги людям, які потребують особливого піклування.

«Другий рік закладаємо гроші на придбання підгузків для дітей та осіб з інвалідністю. Це велика соціальна та побутова проблема у родинах, де є інваліди. Майже 10,5 млн грн повністю задовольнлять цю потребу. Харчування дітей до 2 років з малозабезпечених родин – 15,6 млн грн – стовідсоткове забезпечення.

Також другий рік поспіль приділяємо серйозну увагу людям, які потребують додаткової уваги. Це люди, які не чують, не бачать. Ми відпрацьовуємо у наших медичних і соціальних закладах проекти, які дозволяють нам безперешкодно спілкуватися з такими людьми. У нас працює соціальний проект «Почуй мене», в рамках якого навчаємо жестовій мові працівників міських установ і закладів», - повідомила Світлана Горбунова-Рубан.