НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Робота Харківського міського голови Ігоря Терехова: Сила лідерства в найскладніші часи

Харків з першого дня повномасштабної російської агресії не скорився. Щодня міські вулиці наповнюють звуки сирен, але тут триває життя, боротьба і відбудова. Під обстрілами, в умовах нестабільності та загрози, харків'яни продовжують волонтерити, працювати, підтримувати одне одного. Харківський міський голова Ігор Терехов став одним із символом нашої незламності. Мер не просто управляє містом у складні часи, він організовує захист і допомогу, координує відновлювання зруйнованої інфраструктури та підтримує городян. Робота Ігоря Терехова - це щоденна боротьба за Харків, за його майбутнє, за право на життя в мирі. І про головні його кроки та рішення цього тижня - далі в нашому новинному дайджесті.

Питання інвестицій

Іспанські підприємці відриті до співпраці з Харковом та готові інвестувати в його відбудову. Про це 3 жовтня Ігор Терехов повідомив в ефірі національного телемарафону.

«У нас є від Іспанії фінансова, політична та військова підтримка. Як і зацікавленість іспанського бізнесу в тому, щоб інвестувати в наше місто та в майбутньому відновлювати його», - сказав Ігор Терехов.

Харків та культурне життя

7 жовтня Ігор Терехов взяв участь у засіданні ради ректорів закладів вищої освіти міста Харкова. Основною темою заходу стало питання психологічного розвантаження як, зокрема, студентів, так і загалом мешканців міста.

Мер подякував педагогам, які продовжують викладацьку діяльність. Він підкреслив, що Харків завжди був освітнім центром завдяки провідним університетам.

«Через війну харків’яни перебувають у стресовому стані. Тому наше основне завдання - розвантажити їхній емоційний стан, щоб люди почувалися більш-менш спокійно, наскільки це можливо. Для цього треба збільшувати кількість культурних заходів, які проводяться в Харкові. Містяни схвально реагують на виставки, концерти. Крім того, важливо використовувати можливості укриттів, метрополітену, підземної школи. Там можна організовувати різні заходи та залучати громадян до культурних процесів для розвантаження їхнього психоемоційного стану», - зазначив Ігор Терехов.

До речі, 10 жовтня мер Харкова взяв участь у відкритті щорічної всеукраїнської виставки до Дня художника. В експозиції в Будинку художника представлено понад 300 робіт митців з усіх регіонів України. Ігор Терехов подякував авторам робіт за те, що своєю творчістю вони підтримують харківʼян та не дають згаснути культурному життю в місті.

Маємо потужну підтримку Нідерландів

Королівство Нідерландів допоможе посилити оборону міста Харкова. Саме про це йшлося під час нещодавньої зустрічі Ігоря Терехова з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом. А 8 жовтня в ефірі національного телемарафону мер зазначив, що це був не перший візит нідерландських урядовців до Харкова. Він нагадав, що в березні місто відвідав тодішній прем’єр-міністр Нідерландів, а зараз Генсек НАТО Марк Рютте.

«Цього разу була серйозна розмова щодо оборони Харкова. Міністр ознайомився з серйозними руйнаціями як житлових будинків, так і критичної інфраструктури. Мова йшла про організацію оборони Харкова, щоб росіяни не могли обстрілювати наше місто. Міністр пообіцяв допомогу. Я дуже вдячний уряду Нідерландів та нідерландському народу за політичну, фінансову та військову підтримку. Зокрема, під час цього візиту було оголошено про надходження в Україну перших винищувачів F-16. Це дуже для нас важливо. Сподіваюсь, Нідерланди й надалі підтримуватимуть Харків та Україну», - зазначив Ігор Терехов.

Про фіналістів конкурсу проєктів з відбудови Північної Салтівки

Засідання журі Міжнародного конкурсу «Kharkiv Housing Challenge» відбулося 9 жовтня в онлайн-форматі.

Журі очолив Норман Фостер, а також до його складу увійшли Харківський міський голова Ігор Терехов, представники міжнародних та місцевих компаній та організацій, а саме Агентство ООН-Хабітат, «Arup Berlin», експерти Оксфордського та Гарвардського університетів, проєктної організації «Інститут Харківпроект».

Для участі в конкурсі було подано 259 проєктів з відновлення Північної Салтівки, 27 робіт - від українських архітекторів. Журі обрало 20 найкращих проєктів.

Під час засідання Ігор Терехов відзначив найцікавіші проєкти. Вони передбачають будівництво багатофункціональних укриттів, доповнення фасадів будинків новими конструкціями, перетворення пошкоджених приміщень на громадські простори, будівництво соціального житла, переробку відходів руйнувань, утеплення будівель екологічними матеріалами.

«Було подано багато цікавих проєктів. Дякую всім учасникам за виконану роботу та всім, хто долучається до відновлення Харкова», - зазначив Ігор Терехов.

Норман Фостер повідомив, що за результатами сьогоднішнього обговорення буде визначена трійка лідерів.

Відомо, що переможці конкурсу отримають грошові винагороди:

  • 6 тис. євро - за перше місце,
  • 3 тис. євро - за друге,
  • 1 тис. євро - за третє.

Як Харків переживає кадровий дефіцит

На комунальних підприємствах Харкова є незначний дефіцит кадрів. Про це Ігор Терехов повідомив 10 жовтня в ефірі національного телемарафону.

Мер зазначив, що завдяки допомозі волонтерів та міжнародних організацій місту вдається оперативно усувати наслідки ворожих атак.

«Вдячний усім працівникам наших комунальних служб, ДСНС, поліції та волонтерам, які миттєво реагують на всі виклики та дуже важко працюють. Певний дефіцит кадрів у нас є, багато працівників комунальних підприємств боронять нашу країну у складі Збройних Сил України. Але ми справляємось», - зауважив Ігор Терехов.
2024-10-11 09:15