НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Від планування до конкретних дій. Дайджест про роботу Харківського міського голови Ігоря Терехова

Бізнес, перспективні інвестиції та унікальні для Харкова проєкти - це головні акценти тижня, що минає. У вівторок, 19 вересня, в Києві відбувся форум Kharkiv: Restart, присвячений відновленню нашого міста. На заході Харківський міський голова Ігор Терехов з урядовцями та партнерами обговорив багато важливих питань. Зокрема, йшлося про стимулювання економічного розвитоку міста, залучання інвестицій та підтримку підприємців. Головні події зібрали у нашому традиційному дайджесті.

Подія тижня: форум Kharkiv: Restart

Kharkiv: Restart у столичному КВЦ «Парковий» відвідали заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба, віцепрем'єр-міністр України - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, народний депутат, голова наглядової ради Урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest Давид Арахамія, голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, нардепутати, представники державних агенцій, міжнародних інвесторів, промислових підприємств.

На форумі Харківський міський голова Ігор Терехов презентував проєкти розвитку міста, привабливі для інвесторів. Серед них:

  • «Лопанська набережна», що передбачає створення відкритого простору для відпочинку та творчості;
  • «Приміський вокзал «Левада» з сучасним транспортним хабом та торгово-розважальним культурним центром.

Окрім того, мер розповів про сучасний мікрорайон «місто всередині міста» на Олексіївці (там передбачене будівництво нового житла, офісів та об'єктів соціальної сфери); проєкт «Науковий парк» - інноваційний мікрорайон змішаного використання, реконструкцію Привокзальної площі та створення зеленої зони в Журавлівському гідропарку.

«Ми залучаємо кредитні ресурси європейських банків. Багато проєктів стосуються транспортної інфраструктури. Наприклад, створення служби муніципального таксі на електромобілях. Також плануємо розвивати «зелену» енергетику», - зазначив мер.

Міська влада Харкова готова супроводжувати кожного інвестора, надавати всі можливі умови в індустріальних парках, пільги, виділяти земельні ділянки, підключати об’єкти до міських комунікацій.

Над створенням нового Генерального плану розвитку міста Харківська міська рада працює з архітектурним бюро британського архітектора Нормана Фостера. Це фінансує уряд Німеччини. Економічну модель Харкова розробляють фахівці з Оксфордського та Гарвардського університетів.

В рамках форуму було зазначено, що Харків може стати найбільш комфортним містом в Україні. Таку думку висловив начальник управління Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest Максим Бондаренко. Він повідомив, що з початку повномасштабної війни Офіс супроводжує понад 30 проєктів на суму 2,7 млрд доларів, серед них є проєкти і в Харкові.

Це не все про Kharkiv: Restart. Про деякі важливі моменти та перемовини - окремо.

Зустріч із представниками Канадсько-української торгової палати

Харківський міський голова Ігор Терехов провів зустріч з представниками Канадсько-української торгової палати в рамках форуму Kharkiv: Restart. Сторони обговорили майбутню співпрацю та досвід реалізації проєктів Канадсько-українською торговою палатою в Україні під час повномасштабної війни.

Місто зацікавлене розвивати торговельні відносини з Канадою та покращувати умови ведення бізнесу в Харкові.

«З нашого боку, ми гарантуємо повну доброчесність. Більше того, ми вже маємо конкретні проєкти та напрацювання, якими готові поділитися з інвесторами. Я розумію, що є ризик вкладати гроші в Харків, але ми впевнені в нашій перемозі, тому, повірте, інвестори отримають вигоду та прибуток», - зазначив Ігор Терехов.

Віце-президент Канадсько-української торгової палати, керуючий партнер та президент ПрАТ «Торонто-Київ» Юрій Кривошея зазначив, що Канада очолює рейтинг країн з найкращою репутацією та зацікавлена брати участь у відновленні Харкова.

Співпраця з компанією Skoda

Харківський міський голова Ігор Терехов 19 вересня провів перемовини з директором ТОВ «Шкода транспортейшн Україна» Костянтином Жижко.

Мер міста зазначив, що Харків зацікавлений придбати у компанії рухомий склад для метрополітену, електробуси, тролейбуси та трамваї. Ігор Терехов наголосив, що в цьому напрямі має вестись системна робота.

Костянтин Жижко повідомив, що компанія максимально зацікавлена у співпраці з Харковом.

Харків і Кошице - міста-партнери

Харківський міський голова Ігор Терехов та мер міста Кошице (Словаччина) Ярослав Полачек підписали Угоду про встановлення партнерських відносин між містами.

Ярослав Полачек зазначив, що Словацька Республіка підтримує українців під час війни. Він висловив сподівання, що цей договір укріпить відносини між містами, сприятиме подальшому співробітництву у сферах культури, освіти, торгівлі, економіки та туризму.

Сторони домовилися реалізувати спільні проєкти, підтримувати розширення прямих контактів між представниками міст та громадськими об’єднаннями, проводити спільні інформаційні, спортивні та освітні заходи, розвивати науково-технічне співробітництво між підприємствами та науковими організаціями.

Ігор Терехов подякував міжнародним партнерам за підтримку Харкова та України.

Про муніципальне таксі в Харкові

У Харкові планують створити муніципальне таксі. Про це 19 вересня в Києві на інвестиційному форумі заявив Ігор Терехов.

Відомо, що під час війни зріс попит на таксі. У місті планують нову створити службу – «єТаксі». Обслуговувати пасажирів будуть електромобілі. Для цього необхідно створити інфраструктуру, яка включатиме автопарк і мережу зарядних станцій.

Хто допомагатиме Харкову з відбудовою

Харківський міський голова Ігор Терехова та мер міста Цинциннаті (США) Афтаб Пуревал підписали Меморандум про взаєморозуміння між містами.

В онлайн-заході також взяли участь депутат міської ради Цинциннаті Марк Джеффрюс, президент Громадського комітету побратимства «Цинциннаті-Харків» Роберт Херрінг та президент Громадського комітету побратимства «Харків-Цинциннаті» Ірина Бакуменко.

Сторони обмінялися думками щодо подальшої співпраці міст-побратимів. Також Ігор Терехов подякував американським партнерам за підтримку та надану допомогу.

«Харків - форпост боротьби за демократичні цінності всього світу. Але вже сьогодні ми розуміємо, що нам треба відбудовувати Харків, не чекаючи на закінчення війни. Нам потрібні інвестиції, і ми робитимемо все, щоб залучити їх до нашого міста. Тому ми розраховуємо і на вашу підтримку», - наголосив Ігор Терехов.

Готовність міста до зими та укріплення інфраструктурних об’єктів

У Харкові укріплюють деякі інфраструктурні об’єкти, які забезпечують життєдіяльність міста. Про це 21 вересня в ефірі національного телемарафону повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов.

За його словами, робота націлена, щоб мінімізувати ризики та наслідки ракетних ударів.

«Харків готовий до опалювального сезону приблизно на 86%. Робота продовжується щодня. Але не все залежатиме від нас, а ще й від воєнної ситуації. Тим не менш, робитимемо все можливе, щоб у будинках було тепло, щоб харків'яни були з водою та світлом», - наголосив Ігор Терехов.