НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Харківська міськрада звернеться до профільного міністерства з приводу законності видобування сланцевого газу поблизу селища Жихор

Харківська міська рада направить звернення до міністра захисту довкілля та природних ресурсів України та голови Харківської обласної державної адміністрації з приводу законності планової діяльності з облаштування ТОВ «Нафтогазрозробка» Хорошівської площі газовидобування.

Таку ініціативу секретаря Харківської міської ради Ігоря Терехова підтримав депутатський корпус під час сесії міськради.

Як пояснила голова адміністрації Основ’янського району Харкова Ганна Головчанська, йдеться про видобування сланцевого газу на території Бабаївської, Хорошівської та Покотилівської селищних рад.

«Це питання хвилює харків’ян, які мешкають у селищі Жихор, оскільки роботи заплановано проводити менш ніж у кілометрі від їх будинків. Ситуація загострилася восени минулого року, коли у Бабаївському лісництві, вже у межах міста Харкова, почали проводити розвідувальні роботи», - розповіла вона.

За її словами, людей хвилюють насамперед питання екологічної безпеки та забезпечення селища водою.

«У Жихорі немає централізованого водопостачання, люди користуються свердловинами. При цьому вода в них знаходиться на глибині від 30 м і більше. Місцеві мешканці побоюються, що через буріння газових свердловин вода взагалі «піде», - додала Ганна Головчанська.

Жителі Жихоря вже звернулися з відповідним позовом до суду. Харківська міська рада виступає у процесі третьою стороною з боку позивача.