НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Фракція «Блок Кернеса - Успішний Харків» в облраді підтримує ініціативу з відродження футбольного клубу «Металіст»

Фракція політичної партії «Блок Кернеса - Успішний Харків» в обласній раді підтримує ініціативу секретаря Харківської міської ради Ігоря Терехова та бізнесмена Олександра Ярославського щодо відродження футбольного клубу «Металіст». Про це 11 березня під час сесії заявив перший заступник голови облради Альберт Кононенко.

«Свого часу Харків у непростій боротьбі виборов право приймати Євро-2012 і довів, що співпраця міста й великого бізнесу може робити дива. Таким дивом 9 років тому стало свято європейського футболу в нашому місті. «Металіст» у свої «золоті» часи входив до трійки кращих клубів країни. Але потім цей клуб незаслужено зник з радарів великого футболу. Тепер ми маємо шанс разом повернути «Металіст» не тільки у серця вболівальників, звідки він ніколи і не зникав, а й на перші щаблі турнірних таблиць. Тому ми просто зобов’язані надати змогу Ігорю Терехову й Олександру Ярославському відродити наш «Металіст», його матеріальну базу, без якої в сучасному світі не може бути видовищного футболу», - наголосив він.

Альберт Кононенко зазначив, що обласна рада проведе повний аудит майна, повернутого облраді від колишнього власника клубу, та передасть майно міській владі. За словами першого заступника голови облради, це стане підвалинами відродження відомого футбольного клубу.

Довідка. До 2007 року стадіон «Металіст» знаходився у міській власності, напередодні Євро-2012 він перейшов до спільної власності територіальних громад області. У 2013 р. стадіон було продано новому власнику клубу, але після його відмови від виконання інвестиційних зобов’язань, знову повернуто до власності громад області.

Влітку 2016 року футбольний клуб «Металіст» позбавили професіонального статусу через борги власника.

Наприкінці лютого 2021 року секретар Харківської міської ради Ігор Терехов та бізнесмен Олександр Ярославський заявили про спільне бажання відродити футбольний клуб «Металіст».