НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Особливий подарунок для харків'ян. Запрацював оновлений міський зоопарк

До Дня міста після п'ятирічної реконструкції відновив роботу Харківський зоопарк. Сьогодні відбулися перші ознайомчі екскурсії.

За словами керівника міста Ігоря Терехова, такого проєкту в Україні ще не було.

«Харківський зоопарк буде одним з кращих зоопарків Європи. І за колекцією тварин, і за умовами їх перебування, і за тим, з якою душею тут все зроблено. На жаль, ми не можемо в силу специфіки самого зоопарку пропустити всіх охочих сьогодні. Тварини мають  відпочивати, вони мають адаптуватися, звикнути до людей. Тому режим роботи поки обмежено», - розповів Ігор Терехов.

Нагадаємо, масштабне оновлення зоопарку почалося 2016 році. У його основу покладено нову унікальну філософію взаємин між людиною і тваринним світом. Для мешканців зоопарку створені умови, максимально наближені до природного середовища їх проживання. Відвідувачі будуть спостерігати за представниками фауни через огорожі, виготовлені зі спеціального протиударного скла. Також у зоопарку побудовані естакадні майданчики, з яких гості зможуть дивитися на звірів зверху. Такі рішення обмежують контакт людей і тварин, дозволяючи насолоджуватися картинкою живої природи, не втручаючись у життя вихованців зоосаду.

Територія зоопарку поділена на зони: «Африканська савана», «Дика Австралія», «Південна Америка», «Світ узбережжя», «Водяний світ», «Гондвана» та інші. Відвідувачів запросять до «Королівства слонів», на «Планету мавп» і «Стежку тигра», до алігаторів, верблюдів і мешканців гір. Також можна буде спостерігати за мешканцями тераріуму й океанаріуму.

Як зазначив Ігор Терехов, нарощувати відвідуваність зоопарк почне вже з 1 вересня. Для харків'ян вхід буде безкоштовним. Для жителів інших міст орієнтовна вартість відвідування зоопарку складе 200 грн (для дорослих) і 100 грн (для дітей).

«Зоопарк вже практично повністю готовий. Ми очікуємо нових тварин. На адаптації зараз перебувають білі ведмеді. Очікуємо пінгвінів. Головним завданням було створення умов для тварин, щоб виконати всі вимоги Європейської асоціації зоопарків та акваріумів», - підкреслив керівник міста.