НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Випробування війною: головні події тижня та роль Ігоря Терехова в житті Харкова

Щотижня наше місто проходить випробування, які три роки тому здавалися б немислимими. Обстріли, руйнування, ситуаціїї, які потребують негайних рішень. Але Харків вистояв і продовжує жити завдяки тим, хто його любить, хто щодня працює заради майбутнього, хто відновлює й підтримує завжди. Міський голова Ігор Терехов разом із командою робить усе можливе, аби Харків не просто тримався, а розвивався. Сьогодні місто піклується про дітей, відкриваючі підземні школи, приймає переселенців, облаштовує для них простори та втілює амбітні проєкти. Один із них - відновлення архітектурної пам'ятки, будівлі Держпрому, що постраждав від російської авіабомби.

Цей дайджест - про те, як Харків бореться, допомагає і не зупиняється. Бо наше героїчне місто - не просто фортеця, це душа кожного харків՛янина.

Амбасадори Харкова

14 лютого Ігор Терехов провів онлайн-зустріч з почесними амбасадорами Харкова, які представляють місто за кордоном. Це Лілія Попова та Владислав Топчий у Великій Британії, Вікторія Вєннікова у США, Тетяна Столяренко у Словаччині.

Під час зустрічі мер окреслив стратегічні напрямки розвитку Харкова на поточний рік, подякував амбасадорам за роботу. За його словами, основні завдання амбасадорів зараз полягають у налагодженні контактів з потенційними інвесторами, залученні міжнародних гуманітарних місій, а також активізації роботи з харків’янами, які були вимушені тимчасово виїхати з міста.

«Прагнемо створити в Харкові сприятливе середовище для інвесторів. Уже зараз триває робота над створенням наукового та індустріального парків, що стануть фундаментом економічного відродження міста. Нам потрібні міжнародні партнери, які повірять у Харків і його потенціал. І тут ваша роль є надзвичайно важливою. Крім того ми хочемо, щоб люди поверталися у рідне місто. І для цього ми вже відбудовуємо зруйноване, створюємо комфортні умови для життя, роботи, навчання. Але нам необхідно, щоб наші громадяни за кордоном знали, що їх тут чекають», - підкреслив мер.

Про відновлення будівлі Держпрому

Міська влада Харкова продовжує активну роботу з ЮНЕСКО щодо відновлення будівлі Держпрому, яка була пошкоджена в 2024 році внаслідок ворожої атаки. Про це Ігор Терехов розповів 16 лютого в ефірі національного телемарафону.

Мер зазначив, що навесні місто очікує на візит делегації ЮНЕСКО, з якою будуть проведені перемовини щодо подальшого відновлення будівлі.

«Держпром - це символ нашого міста. Тому міська влада ініціювала співпрацю з міжнародними партнерами щодо його відбудови. Ми вже отримали обладнання, за допомогою якого зробили 3D-модель для реставрації. Сьогодні будівля законсервована, і тривають роботи, щоб її зберегти», - зазначив Ігор Терехов.

Допомога ВПО

19 лютого Ігор Терехов взяв участь у відкритті Центру психологічної допомоги та фізичної активності для внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у гуртожитках Харківської державної академії фізичної культури.

Проєкт реалізований спільно з польським партнером - товариством AZS WSG за підтримки Польсько-Американського фонду «Wolności» у межах програми «Wspieramy Ukrainę».

Ігор Терехов наголосив на важливості підтримки людей, які через війну були змушені залишити свої домівки.

«Будемо робити все, щоб люди почувалися не гостями, а наче у себе вдома. Важливо, щоб у них була можливість працювати, навчатися, займатися спортом і отримувати психологічну допомогу. Попри всі виклики, Харків залишається містом студентів, містом життя, і наша мета - зберегти цей дух», - сказав мер.

20 лютого міський голова в ефірі національного телемарафону розповів, що зараз у Харкові перебуває 208 тис. ВПО.

«Ми приймаємо всіх, хто був вимушений залишити свої домівки. Це наші люди. Нам важливо робити все можливе, щоб вони мали якісне медичне обслуговування, робочі місця, а їхні діти отримували гарну освіту», - наголосив Ігор Терехов.

Міжнародна підтримка

Онлайн-зустріч між Ігорем Тереховим та обербургомістром Нюрнберга Маркусом Кьонінгом відбулася 20 лютого. У заході також взяли участь представники Асоціації побратимства «Харків-Нюрнберг».

Сторони обговорили поточні спільні проєкти, які реалізовуються в Харкові. Особливу увагу приділили галузям освіти та енергетики.

Ігор Терехов висловив вдячність Маркусу Кьонінгу та всім мешканцям міста-побратима за послідовну підтримку. Він наголосив, що Харків щодня відчуває на собі наслідки російських атак, але, попри все, продовжує жити і відбудовуватися.

«Ситуація загалом складна: за минулий рік наше місто пережило 318 обстрілів. Але ми тримаємося, відновлюємо зруйноване. Ми дякуємо вам за допомогу, яку Харків отримує від вас під час війни. Це для нас принципово важливо і критично необхідно зараз. Проєкти, які ми разом реалізували в освітній, культурній, інфраструктурній сферах, проєкти, котрі ще перебувають у стані реалізації, допомагають Харкову підтримувати нормальне життя. Дуже цінуємо нашу дружбу!» - зазначив Ігор Терехов.