НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Зниження податкових ставок, відсутність пені та автоматичне продовження договорів оренди. Як міська влада підтримує підприємців в умовах пандемії

Обмеження, пов'язані з пандемією коронавірусу, серйозно позначилися на роботі підприємницького сектора Харкова. Бізнесу доводиться пристосовуватися до нових умов.

Як розповіла на прес-конференції голова Харківської міської організації партії «Блок Кернеса - Успішний Харків», заступниця голови партійної фракції в міській раді, директорка департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку міськради Вікторія Китайгородська, щоб допомогти підприємцям у цей непростий період міськрада в грудні 2020 року року ухвалила рішення про внесення змін до Програми підтримки розвитку підприємництва.

«Припинено нарахування орендної плати, пені, штрафних санкцій за договорами оренди комунального майна для тих суб'єктів, чия діяльність була обмежена або заборонена. Було ухвалено рішення про продовження термінів договорів оренди для таких суб'єктів підприємництва. Міськрада також погодила ставку єдиного податку для підприємців другої групи. На сьогодні вона становить 10% від мінімальної заробітної плати, що у два рази менше максимально передбаченої Податковим кодексом. Ставка оренди землі в Харкові становить 1,5% від нормативно-грошової оцінки, що також у два рази менше максимально передбаченої Податковим кодексом», - підкреслила Вікторія Китайгородська.

Вона зазначила, що за спільною ініціативою представників бізнесу та депутатського корпусу міськради була створена робоча група, яка займається питаннями підтримки підприємництва в місті. Більшість проблем, що обговорюються, стосується фінансової підтримки малого та середнього бізнесу. З цією метою департамент адміністративних послуг та споживчого ринку розробив проєкт порядку з часткової компенсації кредитних ставок для суб'єктів підприємництва. Це регуляторний акт, який після проходження всіх процедур, буде винесено на розгляд Харківської міської ради.

Також харківські підприємці можуть отримати консультації з різних питань на веб-порталі підприємництва та споживчого ринку.