НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Кирило Кернес: До вирішення питання несанкціонованих звалищ потрібно залучати голів територіальних громад

У Харківській обласній раді відбулася нарада з головою Державної екологічної інспекції Андрієм Мальованим щодо оперативного реагування на порушення екологічного законодавства. У ній взяли участь заступниця голови облради Валерія Мураєва, голова фракції «Блок Кернеса - Успішний Харків» в обласній раді Кирило Кернес, та депутати облради - Тетяна Столяренко й Олександр Кухар (голова комісії з питань екології, природокористування, охорони довкілля, надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх наслідків).

Як зазначив під час наради Кирило Кернес, оптимальний шлях вирішення найгостріших екологічних питань, зокрема, проблеми несанкціонованих звалищ, полягає у налагодженні тісної комунікації з очільниками територіальних громад.

«Керівники на місцях зацікавлені у тому, щоб обласні депутати стали для них помічниками у напрацюванні та реалізації стратегічних рішень щодо розвитку конкретних територій. В області вже діють механізми стимулювання громад на основі співфінансування проєктів, є різноманітні конкурси для сільських територій. Сподіваюся, вже у наближеному майбутньому ми зможемо залучати міжнародні програми й фонди, а отже, і значно крупніші інвестиції, щоб навести лад у питаннях несанкціонованих сміттєзвалищ», - підкреслив він.

Учасники наради також обговорили можливість підписання Меморандуму про співпрацю й розглянули перспективи взаємодії з зарубіжними партнерами щодо вирішення проблем захисту довкілля та залучення міжнародної технічної допомоги.