НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Ситуацію з харчуванням у дитячих садочках Красноградщини врегульовано. Світлана Кривенко

Красноградська міська рада 18 лютого на сесії погодила виділення коштів на допорогові закупівлі продуктів для навчальних закладів дошкільної освіти. Про це розповіла Красноградський міський голова Світлана Кривенко.

«Додатково виділено 400 тис. грн. Це дало можливість невідкладно, поки тривають тендерні процедури, придбати необхідні продукти. В садочки вже завезли хліб, яйця, овочі, фрукти, свіжеморожену рибу, печінку, м’ясо й молочні продукти. Мій заступник та начальник відділу освіти міськради виїжджали до навчальних закладів і особисто здійснювали моніторинг ситуації з харчуванням», - розповіла Світлана Кривенко.

За її словами, проблема з харчуванням дітей на початку року виникла через правову колізію. Унаслідок реформи децентралізації у грудні 2020 р. змінився засновник закладів освіти в громаді. Також був ліквідований відділ освіти Красноградської районної державної адміністрації і проводити тендерні закупівлі на початку року він уже не мав юридичних підстав. Разом з тим, у структурі Красноградської міської ради орган управління освітою ще не пройшов державну реєстрацію, а відтак і не міг здійснювати будь-які процедури.
«Ми очікували таку ситуацію та намагалися її упередити: у грудні продукти закупили з урахуванням відсутності постачань у січні-лютому. На це виділялося 900 тис. грн. Але закупалося тільки те, що згідно з усіма нормами може зберігатися тривалий термін», - пояснила міський голова.

Наразі на Красноградщині вже визначені переможці тендерів на постачання у заклади освіти молока, масла, сиру, сметани. Решта тендерів відбувається у законодавчо визначені терміни, але через брак претендентів на надання послуг доводиться оголошувати деякі процедури закупівель повторно. Розкриття пропозицій від постачальників продуктів заплановано на 4-5 березня.

Окрім того, Красноградська міська рада погодила питання щодо зниження вартості харчування у садочках у січні – лютому 2021 року, тому суми батьківської оплати за ці послуги будуть перераховані.