НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Стадіон і команда потрібні місту. Кирило Кернес про передачу «Металіста» у власність громади Харкова

Депутати обласної ради підтримали рішення про передачу в комунальну власність Харкова КП «Обласний спортивний комплекс «Металіст».

Рухоме і нерухоме майно, яке перебуває на балансі і закріплено в господарському віданні підприємства, вирішено передати місту за умови, що воно, в тому числі стадіон, буде використовуватися за цільовим призначенням і не буде приватизовано.

Фракція «Блоку Кернеса - Успішний Харків» в обласній раді підтримала рішення про передачу «Металіста».

«Спорт займає невід'ємну частину нашого життя, його розвиток - один з пріоритетів для регіону. Стадіон і команда потрібні Харкову. І я впевнений, що футбольна велич нашого міста повернеться», - зазначив голова фракції Кирило Кернес.

За його словами, стадіон за останні роки багато в чому втратив свій функціональний потенціал. Одна з головних причин - занадто великий фінансовий тягар для обмежених можливостей обласного бюджету. Тому передача спорткомплексу у власність міста дає надію на те, що гучні спортивні події і гарячі футбольні баталії скоро повернуться до Харкова.

Довідка. До 2007 року стадіон «Металіст» перебував у міській власності, напередодні Євро-2012 він перейшов у спільну власність територіальних громад області. У 2013 р стадіон було продано новому власнику клубу, але після його відмови від виконання інвестиційних зобов'язань знову повернуто у власність громад області.

Влітку 2016 року футбольний клуб «Металіст» позбавили професійного статусу через борги власника.

29 травня 2021 року секретар Харківської міської ради Ігор Терехов і бізнесмен Олександр Ярославський офіційно заявили про відродження футбольного клубу «Металіст».