НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

На Харківщині необхідно створити 7 районів. Рішення профільного комітету Верховної Ради

Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування ухвалив рішення про створення 7 районів у Харківській області.

Голова Харківської облради Сергій Чернов, який взяв участь в роботі Комітету, зазначив, що створення всього 4 районів в регіоні спричинить масу проблем.

«Ще два роки тому, в 2018 році, системно проаналізувавши можливий районний поділ регіону, компромісним став поділ Харківської області саме на сім районів. Це рішення підтримав Мінрегіон, уряд. Саме такий варіант є збалансованим», - зазначив Сергій Чернов.

Члени комітету скасували своє попереднє рішення про створення 4 районів і підтримали проєкт з 7 районами. За це проголосувало 17 народних депутатів.

Планується створити такі райони: Ізюмський (центр - м. Ізюм), Красноградський (центр - м. Красноград), Куп'янський (центр - м. Куп'янськ), Лозівський (центр - м. Лозова), Богодухівський (центр - м. Богодухів, м. Люботин включено до складу Харківського району), Харківський район (центр - м. Харків) і Чугуївський (центр - м Чугуїв).

Сергій Чернов подякував усім, хто відстояв принципову та послідовну державницьку позицію при розгляді питання про формування нового районного поділу Харківської області і проголосував за створення в Харківській області семи укрупнених районів.

«Сподіваюся, що проєкт постанови успішно пройде процедуру голосування в парламентській сесійній залі, і Харківщина отримає збалансований і дієздатний субрегіональний рівень управління, що відповідає реформі децентралізації і європейським нормам», - зазначив голова обласної ради Сергій Чернов.

Остаточне рішення щодо закріплення районування областей повинна ухвалити Верховна Рада України.