НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

На реконструкцію очисної інфраструктури населених пунктів області планується направити близько 20 млн грн

Це питання обговорили депутати обласної ради під час засідання постійної комісії з питань екології, природокористування, охорони довкілля, надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.


Як розповіла депутатка облради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Тетяна Столяренко, на реконструкцію декількох об`єктів планується направити невикористані кошти обласного фонду охорони довкілля. Серед населених пунктів, де необхідно провести або продовжити роботи з реконструкції очисних споруд, – міста Куп’янськ, Чугуїв і Вовчанськ, села Бірки (Зміївської громада) та П’ятигірське (Донецька громада).

Окрім того, депутати обговорили з профільними фахівцями питання безпечної утилізації відходів газо- та нафтовидобувної галузей на Харківщині.


«42% усього газовидобутку країни приходиться на Харківську область. На сьогодні небезпечні відходи захоронюють на спеціалізованому полігоні Лозівського району, але це не вирішує проблеми та завдає шкоди довкіллю. Ми маємо і кричущі приклади порушення норм екологічного законодавства, коли на території Нововодолазької громади буровий шлам зливали просто у ґрунт на сміттєзвалищі ТПВ. Тема безпечної утилізації і переробки небезпечних відходів наразі дуже важлива та потребує регулювання на законодавчому рівні», - зазначила Тетяна Столяренко.