НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Харкові відкрили меморіальну дошку Герою України Георгію Кірпі

Урочисте відкриття відбулося 31 серпня - в день посвячення в студенти першокурсників Українського державного університету залізничного транспорту. Пам'ятна табличка Герою України, колишньому Міністру транспорту та зв'язку - Генеральному директору «Укрзалізниці», Почесному громадянину міста Харкова встановлена ​​на одному з корпусів вишу.

«Ми відкрили дошку легендарній людині, яка увійшла в історію України як народний міністр. Він прийняв залізницю України в 2000-му році, коли вона була в жахливому стані. І за роки свого керівництва зробив однією з кращих галузей, яка, як локомотив, потягнула за собою інші галузі промисловості. Його також називали людина-локомотив, тому що в ньому було стільки енергії, стільки він прагнув зробити, набрав таку команду професіоналів, яка вже після його смерті працювала дуже потужно і стабільно і давала результат», - зазначив керівник міста Ігор Терехов.

За словами депутата обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків» Віктора Остапчука, який разом з «Фондом Г.М. Кірпи» ініціював встановлення меморіальної дошки, Георгій Миколайович не тільки провів масштабну модернізацію транспортної інфраструктури, він сприяв регіональному розвитку, в тому числі нашого Харкова. Чимало зробив і для рідного вишу - від ремонту актової зали і фасаду головного корпусу до реконструкції скверу.

«Георгій Миколайович хотів перетворити наш виш у провідний технічний університет України і Східної Європи - з потужною технічною базою, найкращим обладнанням. Але, на жаль, все задумане він зробити не встиг. Це маємо зробити ми з вами, дорогі друзі. Розвивати свій рідний університет, який, я впевнений, отримає і ім'я Георгія Кірпи, і статус національного. Впроваджувати високошвидкісний рух, про який так мріяв Георгій Миколайович, розвивати міжнародні транспортні коридори, будувати вітчизняні локомотиви й електропоїзди, удосконалювати логістику. Працювати на Україну, любити Україну так, як це робив Кірпа», - зазначив Віктор Остапчук, звертаючись до студентів.
Від імені всіх залізничників він також подякував Ігорю Терехову за підтримку в увічненні в Харкові імені Георгія Кірпи.

Нагадаємо, цього року за підтримки Віктора Остапчука на честь 75-річчя від дня народження Георгія Кірпи на Харківщині відбулися пам'ятні заходи. Разом з тим керівництво регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» проігнорувало цю дату. Більш того, на офіційному сайті Південної залізниці була розміщена фейкова інформація з приводу ініціювання встановлення меморіальної дошки, до якого керівництво регіональної філії не має жодного відношення.