НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Харкові за програмою «єВідновлення» вже виплатили понад 40 мільйонів

Пошкоджене через війну житло - це трагедія, яка залишає глибокі сліди в житті людей. Втрата власного будинку або квартири призводить до низки викликів. Проте, завдяки програмі допомоги від держави «єВідновлення», постраждалі мають реальну можливість відновити житло. За інформацією Департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради, у рамках програми городянам вже сумарно виплатили понад 42,4 млн грн на ремонт житла. Спеціальна комісія відпрацювала понад 3,5 тисяч заявок. Загалом до Департаменту ЖКГ надійшло понад 7 тисяч звернень на відшкодування збитків, завданих у результаті обстрілів з боку РФ.

Депутатка Харківської міської ради від фракції «Успішний Харків» Тетяна Поздєєва давно давно опікується питаннями, пов'язаними з програмою «єВідновлення».
«Щоденно звертаються жителі постраждалих районів Харкова за допомогою в реєстрації у застосунку «Дія» на послугу «єВідновлення». Саме для проведення роз’яснювальної роботи ми створили три групи у Telegram. Там надається вся інформація з важливих питань, зокрема, і з державної програми «єВідновлення». Окрім того, моя команда детально описала кожен крок подачі заявки і вказала перелік необхідних документів. Опрацьовуємо також звернення щодо оформлення карток для отримання компенсації», - розповіла Тетяна Поздєєва.

За її словами, нещодавно звернулась жінка, в якої звичайний кнопковий телефон, а треба зареєструватись на «єВідновлення». У цій ситуації депутатка рекомендувала звернутись до ЦНАПу з питанням реєстрації пошкодженого майна й очікувати старт роботи ресурса «єВідновлення» саме на порталі «Дія».

«Моя помічниця задіяна у комісії з обстеження пошкодженого житла у приватному секторі. Станом на 4 вересня там у нас опрацьовано 110 будинків. Постраждалі чекають на виплати», - резюмувала Тетяна Поздєєва.

Депутат Харківської міської ради від фракції «Успішний Харків» і голова Адміністрації Шевченківського району Володимир Котковський також працює в даному напрямку.
«Особисто беру участь у роботі комісії з обстеження окремих обʼєктів нерухомого майна. Ми працюємо відповідно до постанови Кабміну та згідно з дорученням Харківського міського голови Ігоря Терехова. Робимо все можливе, щоб харків՛яни якнайшвидше отримали компенсаціїї за пошкоджене внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ, майно», - зауважив Володимир Котковський.

Нагадаємо, власники пошкодженого житла можуть отримати компенсацію за державною програмою «єВідновлення». Наразі триває її перший етап. Компенсацію отримують люди, чиє житло постраждало незначно (знаходиться на неокупованій території і не ремонтувалося раніше). Сума виплат - до 200 тисяч гривень.