За словами депутатки, сьогоднішню екологічну ситуацію на Слобожанщині можна охарактеризувати як стабільно напружену. Це стосується насамперед стану атмосферного повітря, лісових, водних ресурсів, видобутку корисних копалин, а також утилізації відходів.
Вона подякувала представникам правоохоронних органів за те, що звернення громадян щодо порушень законодавства в екологічній сфері не залишилися без реакції, і наразі розпочато низку кримінальних проваджень з цих питань. Тетяна Столяренко наголосила на важливості подальшої співпраці.
«Тільки у взаємодії із контролюючими, правоохоронними органами, у взаємодії із усією вертикаллю влади, органами місцевого самоврядування, депутатським корпусом ми можемо почати не лише реагувати відповідним чином на злочини у сфері охорони довкілля, а й запобігати їм. Тут можна говорити про будівництво очисних споруд, сміттєпереробних комплексів тощо. Увесь світ заробляє на смітті, наповнюючи бюджети своїх громад, а ми витрачаємо час, сили та кошти на те, щоб наздогнати та покарати, а системного вирішення питання не відбувається. Сьогодні у нас є порозуміння із керівництвом обласної ради, міської ради. Впевнена, по завершенню нашої каденції ми матимемо успішно реалізовані кейси у вирішенні екологічних проблем у Харківській області», - зазначила депутатка.