НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Олександр Гусаров: Печеніжчина має стати справжнім «магнітом» для великої кількості туристів

Печеніги — це батьківщина одного з найяскравіших художників XIX століття Генріха Семирадського. У селищі йому встановлено пам'ятник. Ім'я такого видатного митця може стати одним з туристичних «магнітів», що зацікавить велику кількість туристів. Про це у коментарі газеті «Блок Кернеса – Успішний Харків» розповів депутат Харківської обласної ради Олександр Гусаров.

Родзинкою району є Печенізьке водосховище, яке щорічно відвідують чимало туристів. На його березі у 2001–2013 роках проводився етнофестиваль «Печенізьке поле». Він збирав тисячі відвідувачів, на концертах виступали відомі артисти та гурти. На жаль, владі не вдалося зберегти фестиваль.

«Сьогодні відродження «Печенізького поля» — наш пріоритет», - підкреслив Олександр Гусаров.

Також у планах – розвивати Будинок культури. Його відкрили у 2012 році, побудувавши фактично з нуля. У закладі розмістили централізовану бібліотечну систему, музичну школу, зали для занять важкою атлетикою та боксом, школу естетичного виховання, працюють гуртки за різними напрямками. Однак сільські клуби району, навпаки, у занепаді, не приховує депутат Харківської облради. Будівлі та меблі розсипаються на очах, а людям стає нецікаво відвідувати ці заклади.

«Відвідувачі оминають сільський клуб десятою дорогою не лише через старі, поламані меблі чи незатишну обстановку, а й через те, що за змістом своєї роботи він залишається таким, яким був років тридцять тому. Громади Печеніжчини стоять перед новим викликом, пов’язаним із необхідністю перегляду підходу до розвитку сфери культури. В ході адміністративно-територіальної реформи Печенізька об’єднана громада забере собі функції управління культурою, туризмом, освітою і відповідно матиме можливості оптимізації з метою надання якісних послуг. Це буде однією з пріоритетних цілей, яку ми бачимо для стратегії розвитку об’єднаної громади», - підкреслив депутат.

За його словами, розвиток туристичного підприємництва, інфраструктури, нових маршрутів має бути повсякденною роботою місцевої влади в партнерстві з бізнесом.

«Ми плануємо утворення в ОТГ відділу інвестицій та проєктів, основною задачею якого буде забезпечення збалансованого зовнішньоекономічного та інвестиційного розвитку Печенізької громади, зокрема в напрямку культури», – підсумував Олександр Гусаров.

Газета