НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

2021 рік варто було б зробити перехідним для районного рівня місцевого самоврядування. Людмила Немикіна

Окрім позитивних тенденцій у результаті децентралізації проявилися і негативні явища, що стосуються субрегіонального рівня місцевого самоврядування. Про це розповіла на прес-конференції депутат обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків», голова комісії з питань бюджету Людмила Немикіна.

«Згідно із законодавством, до 1 липня об'єкти комунальної та спільної власності громад потрібно передати з районного рівня на базовий. Частина комунальних підприємств та установ поки що залишається в компетенції районної влади. І вийшло так, що сьогодні вони позбавлені джерела фінансування, оскільки відповідно до законодавчих норм у дохідній частині районного бюджету виключена будь-яка податкова складова. Тобто коштів на фінансування підприємств, що залишилися на районному рівні, фактично немає», - розповіла голова комісії з питань бюджету.

За її словами, депутати обласної ради спільно з Асоціацією органів місцевого самоврядування неодноразово ставили це питання на державному рівні з пропозицією зробити 2021 рік перехідним, щоб не виникало подібних колізій. Але питання поки так і залишилося відкритим.