НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Виділення коштів на ремонт Зміївської лікарні дасть можливість зберегти пологове відділення для жителів двох громад. Валерія Мураєва

Депутатський корпус Харківської обласної ради затвердив рішення про виділення 3 млн грн. на капітальний ремонт приміщення Зміївської центральної лікарні.

Як розповіла заступниця голови обласної ради Валерія Мураєва, в медустанові необхідно провести ремонт для розміщення пологового та гінекологічного відділень.

«Це питання актуальне відразу для двох громад: Зміївської та Слобожанської. На жаль, особливості нового законодавства не дають можливість функціонувати пологовому відділенню, яке знаходиться на території Слобожанської ОТГ. Це питання вже кілька років є проблемним, ще відтоді, коли обидві громади були єдиним Зміївським районом. Для виконання умов НСЗУ і забезпечення мешканців усіма необхідними медичними послугами вирішили відремонтувати Зміївську районну лікарню і перенести туди пологове відділення», - пояснила вона.

За словами Валерії Мураєвої, об'єкт був внесений до програми соціально-економічного розвитку, але не отримував підтримки від обласного бюджету. На даний момент за рахунок місцевих бюджетів уже виконано частковий ремонт приміщень, до повного його завершення необхідно 6 млн грн.

Питання збереження пологового відділення викликало соціальну напругу в громадах, у зв'язку з чим був організований збір підписів на його захист (зібрано близько 3 тис.). Відповідне звернення місцеві жителі направили Президенту України.

«Я також активно відстоювала інтереси людей і сподіваюся, що сьогодні ми впритул наблизилися до вирішення цього питання. На даний момент була виділена половина суми, необхідної для завершення ремонту. Це, безумовно, дозволить перевести пологове відділення з Слобожанської ОТГ до Зміївської лікарні та забезпечити всі умови для того, щоб законтрактувати його. Фактично сьогоднішнім рішенням ми не даємо позбавити колишній Зміївський район пологового будинку», - підкреслила вона.