НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Сучасні операційні, апарат ШВЛ і новітній ЛОР-кабінет. Обласна рада визначила переможців медичного конкурсу

У Харківській обласній раді визначили переможців обласного конкурсу мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді».

Як розповіла заступниця голови обласної ради Тетяна Біловол, із 41 проєктної заявки конкурсна комісія відібрала 31.

«Кожна з них має соціальне спрямування та сприятиме розбудові ефективної медицини в громадах Харківщини. На відміну від європейського грантового конкурсу «Ефективна первинна медицина в громаді», цей проєкт охоплює також вторинну ланку. При оцінюванні ми звертали увагу насамперед на мініпроєкти, які сприятимуть підвищенню доступності медицини у віддалених районах, а також на реальну можливість медзакладу використовувати апаратуру, яка буде придбана за умовами конкурсу», - зазначила Тетяна Біловол.

Найбільша кількість проєктів-переможців – у Харківському районі – 9. У Чугуївському районі – 6, у Богодухівському та Ізюмському по – 5, у Красноградському – 3, у Куп’янському – 2, у Лозівському – 1. Їхня загальна вартість становить майже 14,5 млн грн, з яких близько 9,9 млн грн – кошти обласного бюджету, близько 4,3 млн грн – місцевих бюджетів, 259 тис грн – кошти партнерів.

Реалізація проєктів передбачає закупку кардіологічного, офтальмологічного, гінекологічного та діагностично-лабораторного обладнання, медичних меблів та приладдя, спеціальної медичної апаратури.

Наприклад, у Нововодолазькій і Борівський громадах планують облаштувати сучасні операційні. Люботинська міська рада витратить кошти на придбання апарату ШВЛ, Богодухівська – на портативний апарат УЗД, на Золочівщині обладнають сучасний ЛОР-кабінет, а у Зачепилівці придбають автомобіль для сімейного лікаря.