НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

На Харківщині створюють систему педіатричної паліативної допомоги

У Харківській обласній раді відбулася нарада з питань створення та впровадження системи педіатричної паліативної допомоги в регіоні. В засіданні робочої групи взяли участь заступниця голови облради Тетяна Біловол, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства Володимир Святаш, його заступниця Карина Кірієнко, а також заступниця голови комісії з питань соціальної політики, співпраці з інститутами громадянського суспільства соціального спрямування та у справах учасників АТО/ООС Світлана Ротач.

Як розповіла Тетяна Біловол, створення системи педіатричної паліативної допомоги в Харківській області передбачено змінами до комплексної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2021–2022 роки. Запровадження такої системи дозволить поліпшити якість життя пацієнтів, які зіткнулися з проблемами тяжких захворювань, та їхніх сімей.

«Програма, яка на сьогодні пропонується, передбачає не лише медичну, а й соціальну підтримку. Тут йдеться і про право на знеболення, і про психологічну допомогу як для наймолодших пацієнтів, так і для їхніх батьків чи інших членів родини. Окрім того, в області планують запровадити ефективну систему навчання педіатричній паліативній допомозі для медичних, фармацевтичних, соціальних, педагогічних працівників та громадськості», - розповіла вона.

За підсумками наради проєкт програми передали на вивчення фахівцям профільних департаментів облдержадміністрації.