НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Лікарям Валківської лікарні почали виплачувати заборгованість із заробітної плати

Наразі вони отримують зарплату за травень та червень. Окрім того, до лікарні надійшли кошти від НСЗУ на доплату за лікування хворих на ковід за квітень.

Як розповіла заступниця голови Харківської обласної ради Тетяна Біловол вийти з кризової ситуації, що склалася у медустанові, вдалося шляхом численних нарад та консультацій, які останніми тижнями майже не щоденно проводили представники обласної ради, обласної державної адміністрації, місцевої влади й Національної служби здоров’я.

«Спільними злагодженими зусиллями багатьох людей нам вдалося вирішити питання в максимально стислі терміни. Ми знайшли юридично грамотний шлях виплатити заборгованість та зняти соціальну напругу в громаді. Нам необхідно було зберегти той колектив фахівців, який працює у медзакладі, і нам це вдалося. Разом з тим, є певні питання щодо менеджменту лікарні. Адже після реформи вона стала комунальним некомерційним підприємством, і заробітна плата медперсоналу відтепер залежить безпосередньо від обсягу коштів, зароблених медустановою, та від виконання усіх домовленостей з НСЗУ», - зазначила Тетяна Біловол.

Як з’ясувалося в результаті нарад, однією з причин того, що лікарня недоотримала кошти на зарплати, став недостовірний електронний облік наданих послуг. Зокрема, у той час як у паперових звітах зазначені понад 120 тис. медичних послуг, наданих поліклінічним відділенням, є місяць, коли до електронної звітності внесено лише 7 відвідувань. Так само є непорозуміння і зі звітністю щодо лікування хворих на ковід.
Детально менеджмент лікарні ще перевірятиме спеціальна комісія профільного департаменту облдержадміністрації.

Тетяна Біловол також зауважила, що в лікарні вже підготували до роботи томограф.

«Апарат допоможе лікарям у діагностиці хворих, а також забезпечить надходження додаткових коштів до бюджету медустанови. Також лікарні треба не затягувати з організацією вакцинальних бригад, які дуже актуальні на сьогодні. Ще один шлях наповнення бюджету – контрактування нових пакетів послуг. В сучасних умовах керівник медустанови має бути менеджером, який дбає про фінансові інтереси ввіреної йому установи, взаємодіяти з місцевою владою та НСЗУ. Обласна рада у свою чергу завжди готова допомогти у разі необхідності. Сподіваюся, що кризових ситуацій більше не повториться, і населення Валківщини зможе отримувати якісні медичні послуги, а праця фахівців лікарні буде своєчасно оплачуватися», - наголосила заступниця голови облради.