НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Ігор Терехов: Міська рада наполягатиме на закритті коксового заводу в Харкові

Депутатський корпус Харківської міської ради затвердив звернення до Президента України, Верховної Ради та Генеральної прокуратури з вимогою припинити діяльність підприємства «Новомет» (колишній «Коксохім»).

Ініціював звернення секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, оскільки підприємство ігнорує вимоги законодавства і, незважаючи на численні приписи контролюючих органів, продовжує забруднювати атмосферу.

«Завод абсолютно не звертає уваги на людей. Мешканці кількох районів міста скаржаться, що просто нема чим дихати, адже вночі, коли працює підприємство, його викиди перевищують всі екологічні норми. Містяни через це хворіють, у тому числі на онкологічні захворювання, і це нас дуже непокоїть. На місцевому рівні ми не можемо закрити завод, оскільки у нас немає таких повноважень. Тому ми будемо вимагати від вищого керівництва країни втрутитися в ситуацію і нарешті припинити роботу заводу», - зазначив Ігор Терехов.

Він також нагадав, що керівництво підприємства взяло на себе зобов'язання встановити фільтраційні установки ще у 2020 році, але так і не виконало його. Крім того, завод заборгував за оренду землі 2,5 млн грн. У зв'язку з цим міська рада звернулася до суду, щоб розірвати з підприємством договір оренди і стягнути борг.