НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Стратегія, лідерство та співпраця. Про важливість роботи Харківського міського голови Ігоря Терехова

Життя в місті Харкові під час війни - це період, коли керівництво міського голови Ігоря Терехова стало надзвичайно важливим для спільноти. Його посада перетворилася на великий центр з координації, допомоги та сприяння стабільності в місті. У ці часи наш мер відіграє ключову роль у забезпеченні безпеки містян, соціально-економічної стабільності та ефективному управлінні ресурсами. Крім того, важливим елементом його роботи є вміння підтримувати високий рівень комунікації. Інформація - це ключовий ресурс в умовах війни, і від того, наскільки ефективно Ігор Терехов спрямовує комунікацію, залежить спокій та довіра харків՛ян. Ми також розуміємо, що важливість ефективного спілкування стає сьогодні особливо актуальною, тому щотижня формуємо інформаційний дайджест з головними подіями життя Харкова та його керівника. Тож розглянемо актуальні новини.

Литовська делегація в Харкові

Ігор Терехов 26 січня зустрівся з литовською делегацією на чолі з міністром закордонних справ Литовської Республіки Габріелюсом Ландсбергісом. Гості разом з мером відвідали харківську метрошколу та поклали квіти до пам’ятника дітям, які загинули через збройну агресію рф.

«Вдячний Литві за ту політичну, економічну та військову допомогу, яку вона надає Харкову та всій Україні. Ми побачили зруйновану центральну частину міста, пошкоджені будинки харків’ян, поклали квіти до пам’ятника загиблим дітям. Це та ціна, яку ми сплачуємо щодня, аби відстояти власну свободу», - зазначив Ігор Терехов.

Сторони домовилися про надання гуманітарної допомоги переселенцям.

219-річчя Каразінського університету

Ігор Терехов 29 січня взяв участь у засіданні Вченої ради Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна з нагоди дня його заснування.

У зверненні до наукової спільноти мер зазначив, що університет імені Каразіна є брендом Харкова та флагманом вищої освіти в Україні. За його словами, саме цей університет здебільшого обрали для вступу минулорічні випускники харківських шкіл.

«Незважаючи на колосальні руйнації, університет продовжує працювати і тримати високу планку. Торік 82% абітурієнтів нашого міста обрали для навчання харківські виші. І більшість віддала перевагу саме університету імені Каразіна. Це вагомий показник, який свідчить про довіру до викладачів вишу і впевненість у якості освіти, яку тут надають», - зазначив мер.

Пʼятьом працівникам університету Ігор Терехов вручив Подяки міського голови.

Комунальники отримали техніку від японської компанії

Японська компанія з виробництва будівельного обладнання Hitachi Construction Machinery 29 січня в рамках гуманітарної допомоги передала гусеничний екскаватор КП «Харківводоканал».

У передачі техніки взяв участь Ігор Терехов. Він подякував підприємству за внесок у відновлення Харкова та зазначив, що вже найближчим часом екскаватор використовуватиметься в роботах з демонтажу.

«Цей екскаватор - ще один надійний помічник у відбудові міста. Він дозволить зекономити час і гроші під час реконструкції будинків, пошкоджених обстрілами. Також ми збираємося використовувати його для усунення аварій на мережах. Дякую нашим партнерам за таку підтримку!» - зазначив мер.

Також Ігор Терехов вручив Подяку міського голови представниці компанії Юлії Бакай та висловив сподівання на подальшу співпрацю.

Питання перейменування

Усі топоніми, назви яких пов’язані з країною-агресором та її союзниками, планують перейменувати в місті Харкові впродовж кількох місяців. Про це 30 січня в ефірі національного телемарафону повідомив міський голова Ігор Терехов.

Він нагадав, що на останній сесії міськради було перейменовано 65 топонімів. Серед них - і колишня вул. Пушкінська, яка тепер носить ім'я Григорія Сковороди.

«Це викликало позитивну реакцію у мешканців Харкова. Нам слід перейменувати ще багато топонімів. І ми зробимо це протягом 3-4 місяців. Це дуже скрупульозна робота, яка проводиться щодня», - наголосив Ігор Терехов.

Також він зазначив, що перейменування топонімів відбувається в Харкові з вивченням громадської думки. Зокрема, на сайті міськради регулярно проводяться відповідні опитування.

Харків відновлюватиме заклади освіти

Ігор Терехов 30 січня взяв участь у засіданні Регіонального офісу міжнародного співробітництва Харківської області. Учасники заходу обговорили, як покращити взаємодію між державними органами влади, муніципалітетами та міжнародними організаціями, які проводять відновлювальні роботи в пошкоджених будинках.

Мер Харкова зазначив, що місто зазнало колосальних руйнувань. Зокрема, внаслідок російської агресії пошкоджено 65% закладів охорони здоров'я, 56% закладів освіти та 35% - культури.

«Крім тисяч житлових будинків, істотно зруйновані медичні заклади, заклади освіти та культури. Але, завдяки вашій підтримці, субвенціям держави, допомозі західних партнерів, ми крок за кроком відновлюємо їх і маємо амбітні плани на цей рік. У 2024 році ставимо за мету відновити 57 шкіл, які в тій чи іншій мірі були пошкоджені, та ще 157 багатоповерхових будинків. Загалом збитки, завдані місту Харкову, враховуючи останні обстріли, вже становлять 10 мільярдів доларів США», - повідомив мер.

Планування будівництва муніципального житла

30 січня Ігор Терехов зустрівся з експертами Житлової ініціативи для Східної Європи (IWO), що реалізується під патронатом Європейської економічної комісії ООН.

Під час переговорів учасники зустрічі обговорили деталі розробки Концепції муніципального житла для міста. Проєкт реалізовуватиметься за фінансової підтримки Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Як зазначив мер, внаслідок ворожих обстрілів понад 150 тис. городян втратили житло, тому сьогодні є нагальна потреба не лише у відновленні пошкоджених будинків, а й у будівництві житлової нерухомості. За його словами, це сприятиме поверненню харків'ян до міста з-за кордону та інших регіонів країни.

«Ми б хотіли взяти за досвід післявоєнне відновлення Німеччини, коли саме місто є замовником будівництва житла і потім може здавати це житло в довгострокову оренду з правом викупу для городян. Це було б набагато дешевше для людей, ніж купувати квартири за ринковими цінами у комерційних забудовників, що важливо з огляду на кількість постраждалих від російської агресії зараз», - повідомив Ігор Терехов.

Важливий візит: про відновлення та захист об’єктів енергетики

Ігор Терехов 31 січня взяв участь у робочій нараді з міністром енергетики України Германом Галущенком. Учасники заходу обговорили забезпечення стабільної роботи об’єктів критичної інфраструктури під час опалювального сезону, їх захист та відновлення після обстрілів.

Як зазначив Ігор Терехов, завдяки серйозній підготовці, яка була проведена влітку, Харків стабільно проходить поточний опалювальний сезон. Зокрема, в місті переклали близько 220 км магістральних тепломереж, а також відновили пошкоджену обстрілами інфраструктуру.

Крім того, на об’єктах КП «Харківські теплові мережі» вже працюють п’ять когенераційних установок на 70 кВт кожна. А на ТЕЦ-4 завдяки донорській допомозі реалізується проєкт зі встановлення когенераційної станції потужністю 6 МВт. За словами мера, це дасть можливість забезпечити електроенергією ТЕЦ-4, і, як наслідок, надавати послуги з теплопостачання під час блекаутів близько 260 тис. споживачів. Також у Харкові встановлена 31 блочно-модульна котельня, яка може функціонувати автономно і у випадку відключення електроенергії забезпечувати теплом 40 тис. абонентів.

Атака «Шахедів»

30 січня росіяни атакували «Шахедами» Слобідський район Харкова.

«Постраждали два багатоповерхові будинки, є вибиті вікна. Також маємо двох поранених - легкого та середнього ступенів тяжкості. Зупиняти теплопостачання в цих будинках не будемо, бо серйозних пошкоджень у системі подачі тепла немає. Інші комунікації - перевіряємо. Крім того, постраждав магазин, він теж потребуватиме ремонту», - розповів Ігор Терехов.

В Салтівському ворожим дроном був пошкоджений приватний будинок, там також є легко поранений.

А ввечері 31 січня «Шахеди» в Харкові били по території нефункціонуючої нафтобази. Обійшлося без постраждалих, витоку палива не було.

Планування відновлення та післявоєнного розвитку

1 лютого Ігор Терехов обговорив подальші кроки у розробці Генерального плану міста Харкова з представниками Фонду Нормана Фостера, Європейської економічної комісії ООН та експертами Оксфордського та Гарвардського університетів.

У ході зустрічі члени архітектурного бюро Нормана Фостера презентували нові напрацювання в рамках розробки Генплану та розглянули потенційні напрямки роботи з підготовки Економічної стратегії на основі пілотного проєкту «Науковий квартал».

Мер зазначив, що Харків був і залишається центром промисловості на Сході України, і майбутня економічна модель міста має розроблятися з пріоритетом на збереження і розвиток цих виробничих потужностей.

«Надважливо створити економічну модель міста вже зараз, під час війни. Мені подобається ваша пропозиція щодо розвитку наукових парків на базі вишів. Це б дозволило притягнути сюди більше підприємців, айтівців, молоді. Нам це потрібно», - сказав Ігор Терехов.