НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС» має налагодити більш тісну співпрацю з громадами. Тетяна Біловол

Заступниця голови Харківської обласної ради Тетяна Біловол під час наради щодо вирішення проблемних питань у роботі обласного центру паліативної медицини «ХОСПІС» зазначила, що одним із напрямків його роботи має стати налагодження більш тісної співпраці з громадами.

«У кожній громаді є люди похилого віку, але далеко не в кожній є хоспіс. Тому послуги, які надає обласний центр паліативної медицини, матимуть великий попит. Зі свого боку, громади можуть допомогти з ремонтом приміщень, щоб їхні мешканці могли перебувати у більш комфортних умовах. Ми вже маємо приклад такої роботи. Йдеться про підписання договорів про співпрацю обласних лікарень та громад. Такі договори є вигідними для всіх: жителі отримують безкоштовні консультації, а лікарні – пацієнтів. Обласна рада підтримає ініціативу центру «ХОСПІС», націлену на налагодження співпраці з громадами, та може надати методичну допомогу», - сказала заступниця голови облради.

Під час наради, в якій також взяли участь депутати облради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Людмила Гасан та Карина Кірієнко, наголошувалося, що у планах – розширювати ліжковий фонд обласного центру паліативної медицини «ХОСПІС», який зараз може прийняти 80 пацієнтів. Водночас, у медустанові є низка проблемних питань, серед яких – певний дефіцит персоналу, а також робота виїзних бригад паліативної допомоги. Надання допомоги вдома спільно з послугами з госпіталізації хворих дозволить збільшити кількість коштів, які медзаклад отримує від НСЗУ.