НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

«Успішний Харків» разом з молоддю вшанував пам՛ять Героїв Небесної Сотні

Герої Небесної Сотні стали символами протесту проти авторитарного режиму, який утискав основні права та свободи українців. Вшановуючи їх, ми продовжуємо боротьбу за незалежність, право свободу слова та демократію. 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, представники «Успішного Харкова» поклали квіти до меморіальної дошки на честь Євгена Котляра.

«Небесна Сотня стала символом опору та боротьби українського народу за свої права. Їхні жертви об'єднали країну, підкреслили загальне прагнення до змін та встановлення справедливого суспільства. Ми цінуємо свою свободу та незалежність, продовжуємо боротися за них сьогодні, демонструючи, що маємо силу змінювати світ навколо себе», - сказала Тетяна Чечетова-Терашвілі, голова політичної партії «Успішний Харків».

«Під час подій на Майдані в Києві 2014 року загинули наші харків'яни. Сьогодні ми зібралися тут, біля меморіальної дошки, встановленої на честь Євгена Котляра, аби вшанувати Героїв Небесної Сотні. Ми схиляємо голови перед ними на знак пошани. Ці сміливі люди стали на захист демократичних цінностей, національних інтересів нашої держави та її незалежності. Вони віддали найцінніше - власні життя - за мрію про краще майбутнє для України. І тому ми повинні зберегти пам'ять про них для наступних поколінь. Важливим є той момент, що на честь Євгена Котляра також перейменовано вулицю в Холодногірському районі», - зауважила Неллі Цибульник, депутат Харківської обласної ради від «Успішного Харкова».

До депутатів долучилася й молодь.

«Герої Небесної Сотні стали символами боротьби за нашу свободу і демократію. Вшановуючи їх, ми підтримуємо цінності, за які вони виступали, і розуміємо необхідність боротьби за них сьогодні. Адже війна триває», - зазначив Андрій Єлізаров, лідер молодіжного руху «Успішного Харкова».

«Нехай кожен із нас пригадає цих відважних людей і зробить все можливе, щоб їхні мрії стали реальністю. Нехай наша країна буде міцною, єдиною і вільною, а пам'ять про Героїв Небесної Сотні завжди буде світлим прикладом відваги та жертовності», - підсумувала Юлія Петрова.

Ушанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Довідка. День пам'яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого. Дату встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року. У лютому 2014 року під час подій на столичному Майдані загинули харків'яни Євген Котляр, Владислав Зубенко та Юрій Паращук. Їм посмертно присвоєно звання «Герой України». Пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом «Вдячні за свободу!»