НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Ігор Терехов: Бюджет Харкова на 2022 рік – це бюджет динамічного розвитку міста

Депутати Харківської міської ради затвердили проєкт бюджету на 2022 рік. Загальний обсяг доходів розрахований на 19,3 млрд грн. Обсяг видатків – 18,8 млрд грн. Загалом буде профінансовано 38 міських цільових програм.

Стратегічними напрямками у видатковій частині бюджету визначено продовження будівництва Олексіївської лінії метрополітену, придбання тролейбусів та автобусів, будівництво транспортних розв'язок у місцях концентрації транспорту, оновлення спецтехніки для комунальних підприємств, продовження реконструкції Харківського зоопарку та створення муніципальної невідкладної допомоги.

Харківський міський голова Ігор Терехов охарактеризував ухвалений документ як бюджет динамічного розвитку міста.

«Бюджет Харкова на 2022 рік – соціально спрямований. Ми заклали фінансування на ремонт шкіл міста, закупівлю комп'ютерів, обладнання для шкіл, підтримку талановитої молоді, педагогів. Ми збільшуємо бюджет системи охорони здоров'я на 40%. Уперше в історії держави створюємо муніципальну швидку медичну допомогу. Ми – місто, яке передбачає в бюджеті збереження абсолютно всіх пільг: на проїзд, на оплату комунальних послуг, матеріальну допомогу. Другий напрямок – це потужний розвиток інфраструктури міста. Це нові дорожні розв'язки, нова транспортна система, будівництво Льодової арени, реконструкція стадіону "Металіст". Загалом бюджет на 2022 рік – це бюджет динамічного розвитку Харкова», - наголосив Ігор Терехов.

Понад 40% витрат (близько 8 млрд грн) міста планують направити на соціальні напрями: освіту, соціальний захист, охорону здоров'я, спорт та культуру.

Так, на розвиток освіти передбачено на 15% більше коштів, ніж у 2021 році. Зокрема, наступного року заплановано відкриття нового дитячого садка для дітей зі складними життєвими обставинами у Слобідському районі, у Київському відновить роботу дитсадок №277, в інших дитячих садках міста відкриються 10 додаткових груп. Окрім цього, планується відкрити початкову школу при Університетському ліцеї, початкову школу № 183, дошкільний підрозділ при школі № 92 та інклюзивно-ресурсний центр на базі школи № 63. Продовжиться ремонт та переоснащення шкіл.

Чекають зміни і на галузь охорони здоров'я. У планах на медицину – понад 630 млн грн. Для створення муніципальної служби невідкладної медичної допомоги в бюджеті передбачено 97,3 млн грн. Також у планах – проведення ремонту та переоснащення поліклінік та лікарень.

5,5 млрд грн планують витратити на розвиток міської інфраструктури. Близько 300 млн грн буде використано на закупівлю нових автобусів та тролейбусів, ще стільки ж – на розвиток метрополітену. На будівництво та реконструкцію доріг – близько 400 млн грн, ще 240 млн грн – на ремонт внутрішньоквартальних доріг та благоустрій прибудинкових територій. На програму з енергоефективності передбачено 587 млн. грн. Їх спрямують на ремонт будинків, дахів, модернізацію теплового обладнання.