НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

На Харківщині відзначили 78-му річницю бою біля села Соколове

На Харківщині традиційно відзначили річницю бою біля села Соколове. У заході взяла участь заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Мураєва. Разом з послами Чехії та Словаччини вона поклала квіти до братської могили загиблих воїнів.

«Я пишаюся тим, що на території району вже багато років поспіль зберігається пам’ять про безсмертний подвиг солдатів, які боролися з нацизмом. У цей день тут збираються представники кількох країн, бо є речі, які стирають кордони, і вони зобов’язані не тільки об’єднувати нас, а й слугувати уроком», - зазначила вона.

За словами Валерії Мураєвої, на території, де велися запеклі бої з фашистськими загарбниками, планується створити меморіал.

«Зараз тут ще ведуть роботу пошукові групи, вони продовжують знаходити останки загиблих воїнів. Коли ця робота завершиться, ми спільно з представниками Чеської і Словацької республік плануємо створити меморіал як пам'ять про представників братніх народів, які боролися пліч-о-пліч проти нацизму. В рамках спільних проектів з цими країнами ми вже багато років ведемо роботу із збереження історичної пам'яті. У Соколовому працює унікальний музей бойового братерства, також проводились реконструкції історичних подій. Впевнена, що шанобливе, дбайливе ставлення до спільної історії та пам'яті - це не тільки наш обов'язок перед загиблими героями, а й запорука подальшого плідного міжнародного співробітництва», - підкреслила вона.


Довідка. Бій біля с. Соколове відбувався з 8 по 13 березня 1943 р. У ньому взяв участь 1-й чехословацький окремий піхотний батальйон, що став першим чехословацьким підрозділом, який вступив в ході Другої світової війни в бій з німецькими військами на східному фронті.