НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Об'єднання та лідерство. Дайджест про роботу Харківського міського голови Ігоря Терехова

Триває 730-та доба повномасштабної війни. І весь цей час роль Харківського міського голови Ігоря Терехова полягає в тому, щоб бути сильним лідером, який веде своє місто через найважчі випробування, забезпечуючи безпеку, стабільність та допомогу харків՛янам.

Лідерство в умовах війни вимагає не лише стратегічного мислення, але й здатності вислуховувати та сприймати потреби громади, об’єднуючи її. Голова має бути на передовій у вирішенні будь-яких проблем, а також ефективно співпрацювати з іншими органами влади та волонтерськими організаціями. Як це сьогодні вдається Ігорю Терехову, розповідаємо в нашому черговому дайджесті.

Економічні заходи та підтримка бізнесу

Ігор Терехов ініціював діалог з представниками великих підприємств та бізнес-асоціацій міста. На зустрічі сторони обговорили нагальні проблеми, з якими стикаються підприємці, та можливі варіанти їх вирішення.

За словами очільника міста, незважаючи на обмежені фінансові ресурси, вже найближчим часом місто надасть додаткові податкові пільги для підприємців. Вони будуть передбачені як для бізнесу з соціальним спрямуванням, так і для виробничих підприємств.

«Кожен новий обстріл - це сотні зруйнованих бізнесів. Тому першочергово усім нам необхідно зробити все залежне, щоб небо над Харковом було закрите надійніше. Всі податкові пільги, які ми надамо, діятимуть до закінчення воєнного стану. Ми введемо необхідні понижувальні коефіцієнти і знизимо ставки податків там, де це зможемо зробити, не нашкодивши бюджету», - зазначив мер.

Міжнародний діалог

17 лютого Ігор Терехов зустрівся з головою Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Муніром Мамедзаде. Сторони обговорили питання передачі обладнання для водопостачання і водоочищення та окреслили напрями майбутньої співпраці в освітній сфері.

Ігор Терехов подякував ЮНІСЕФ за підтримку харківʼян та зазначив, що сьогодні серед пріоритетів міста - забезпечити доступ усіх містян до якісної питної води. А це своєю чергою потребує комплексної реконструкції мереж водопостачання.

«Чиста вода у кранах - дуже важлива тема для Харкова. Тому ми зацікавлені в тому, щоб посилити роботу над цими проєктами. Оскільки через обстріли багато мереж зазнали суттєвих пошкоджень», - підкреслив Ігор Терехов.

Комунальні послуги: позиція щодо боржників

Боржників у місті Харкові не будуть відключати від комунальних послуг. Про це Ігор Терехов повідомив 17 лютого в ефірі телемарафону.

Він зазначив, що борг все ж таки зберігатиметься, але відключати від послуг харків’ян не будуть.

«Триває війна, ми чудово розуміємо, що в багатьох сьогодні скрутне фінансове становище. Деякі люди не в змозі зараз оплачувати комунальні послуги», - наголосив мер.

Про зрадників

Ігор Терехов прокоментував затримання колаборантки, яка наводила російські ракети на будинки харків'ян. 22 лютого в ефірі національного телемарафону мер подякував працівникам СБУ за дієву боротьбу з колаборантами.

«На жаль, є люди, які співпрацюють з ворогом. Їх небагато, але є. Тому я вдячний Службі безпеки України, яка дуже серйозно працює в цьому напрямку, виявляє колаборантів та показує наслідки того, що вони накоїли. Кожен злочинець повинен розуміти, що він буде покараний», - наголосив Ігор Терехов.

Відомо, що 34-річна харків’янка передавала росіянам координати будівель, які начебто використовували українські військові. За її наводками ворог 23 січня завдав ракетних ударів по Київському та Холодногірському районах.

Безпека міста

Ігор Терехов 22 лютого заявив, що зараз головним завданням для міської влади є закриття неба над Харковом.

Під час спілкування з журналістами очільник міста наголосив, що Харкову необхідні сучасні системи протиповітряної оборони, які могли б ефективно збивати, зокрема, шахеди, які летять до міста.

«Питання порушується і перед військовими, і перед керівництвом різного рівня. Зі свого боку тільки торік ми виділили близько 135 млн грн на системи, які б збивали шахеди. Міська влада робить все можливе для підтримання безпеки. Але зараз ми стукаємо в усі двері, щоб отримати сучасне ППО та закрити небо над Харковом», - зазначив Ігор Терехов.

Ситуаційний центр: що, де, коли

Проєкт Ситуаційного центру, який швидше реагуватиме на виклики воєнного часу, розробляють у Харкові спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Про це Ігор Терехов повідомив 22 лютого.

«Проєкт буде глобальним для всього міста. Ми вдосконалимо роботу систем відеоспостереження, оповіщення. Для цього був створений Департамент надзвичайних ситуацій, роботою якого я дуже задоволений, бо ми просуваємося по всіх напрямках, які я окреслив. Тому ставимо за мету створення Ситуаційного центру, над розробкою якого працюємо з нашими партнерами», - зазначив Ігор Терехов.

Очільник міста додав, що спільно з «Харківським ІТ Кластером» розробляється програмне забезпечення для диференційованої системи оповіщення про повітряну тривогу.

Про майбутнє незламного Харкова

Форум взаємодії та розвитку Харкова відбувся 22 лютого за участі керівництва Харківської міської ради, іноземних партнерів, представників громадського сектору.

Під час форуму департаменти житлово-комунального господарства, освіти, надзвичайних ситуацій розповіли про результати відбудови міста та плани подальшого розвитку різних сфер суспільного життя.

Ігор Терехов подякував партнерам, які, не припинили фінансування жодного з проєктів. Він наголосив, що таких руйнацій, як у Харкові, немає в жодному українському місті.

«Збитки, яких завдав нам ворог, оцінюються приблизно в 10 мільярдів доларів. Жодне місто не зможе самостійно винайти такі кошти. І тут ми розраховуємо на нашу спільну роботу, на допомогу наших іноземних партнерів, фінансових інституцій, міжнародних фондів. У нас вже є серйозний досвід у співпраці з вами - проєкт метрошколи. Зараз ми працюємо над будівництвом справжньої підземної школи і плануємо масштабувати цей проєкт на кожен район міста. І на цьому міська влада зупинятися не буде», - розповів мер.

Він підкреслив, що міжнародні партнери активно долучаються до розвитку інфраструктури Харкова, закупівлі рухомого складу метрополітену. Так, під час війни були виділені кошти на придбання електробусів, аналогів яким ще немає в Україні. Також Ігор Терехов наголосив, що спільно з фондом Нормана Фостера за фінансової підтримки уряду Німеччини триває розробка Генерального плану розвитку Харкова.