НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Тетяна Столяренко: Громади не проявили активної участі в розробці Регіонального плану управління відходами

Депутатка обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків» Тетяна Столяренко взяла участь у засіданні робочої групи з розробки проєкту «Регіональний план управління відходами в Харківській області до 2030 року».

За словами Тетяни Столяренко, всі учасники робочої групи мали можливість ознайомитися з проєктом плану і внести свої доповнення і коригування. Аналогічну можливість надали і керівникам громад.

«На жаль, громади не проявили активної участі, хоча їм були розіслані листи з проханням внести свої пропозиції. А серед надісланих ними доповнень виявилася недостовірна інформація. Тому учасники робочої групи ухвалили рішення перевірити всі дані від громад для того, щоб регіональний план був розроблений максимально ефективно і став дорожньою картою для впровадження на території області», - розповіла депутатка.

Нагадаємо, розробку «Регіонального плану управління відходами в Харківській області до 2030 року» планується завершити і представити на розгляд профільного міністерства до кінця цього року. Він передбачає створення шести регіональних комплексів управління відходами: в Богодухівській, Дергачівській, Роганській, Зміївській, Наталинській і Лозівський громадах. Також передбачено будівництво шести сортувальних станцій: у Люботині, Чугуєві, Вовчанську, Первомайському, Куп'янську, Ізюмі.

Серед заходів з реалізації проєкту зараз розглядається можливість впровадити систему фіксації природоохоронних правопорушень, таких як незаконні вирубки дерев, видобуток корисних копалин, несанкціоновані звалища тощо. Крім того, в планах - ввести регіональну систему моніторингу стану довкілля
.