НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

На сьогодні третина громад не спроможні втілити у життя головну ідею децентралізації

30% громад на сьогодні не спроможні виконувати зобов’язання, передбачені реформою децентралізації. Про це розповів на пресконференції депутат Харківської обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків», президент Української асоціації районних та обласних рад, радник голови Верховної Ради України Сергій Чернов, відповідаючи на питання щодо спроможності громад Харківської області.

Він зазначив, що наразі ще триває процес передачі повноважень на базовий рівень, але при цьому не враховуються можливості самих громад.

Депутат навів приклад пільгового перевезення, коли право людини на безкоштовний проїзд у громадському транспорті, яке вона заробила перед державою, фінансується коштом місцевих бюджетів.

«Маленькі громади взагалі не можуть собі дозволити таке фінансування. Харків, на щастя, може. Але фактично доводиться оплачувати проїзд не лише харків’ян, а й пільговиків з інших громад і регіонів, які приїжджають до міста у власних потребах. Це суперечить Бюджетному кодексу. За законом, для того, щоб забезпечити пільгове перевезення у харківському метрополітені людини, яка приїхала, наприклад, до обласної лікарні на консультацію, Петропавлівська, Олексіївська чи якась інша громада повинні передати субвенцію бюджету міста Харкова. Ми до цього ще не дійшли, але йдемо. Тому спроможність громад можна буде визначати, виходячи з їх можливісті чи неможливості виконувати всі зобов’язання, покладені в основу філософії децентралізації. А це насамперед забезпечення своїх мешканців якісними послугами у всіх галузях», - підкреслив Сергій Чернов.

Він додав, що проблеми, які не дозволяють вирішити бюджети ОТГ, міг би взяти на себе субрегіональний рівень, але для цього необхідно врегулювати питання наповнення бюджетів районних рад та закріпити це законодавчо.