НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

На Харківщині внесли зміни у систему роботи протитуберкульозної служби

Депутати Харківської облради затвердили зміни до програми «Здоров’я Слобожанщини» в частині оптимізації протитуберкульозної служби області.

Як розповіла заступниця голови обласної ради Тетяна Біловол, після тривалих консультацій з фахівцями було ухвалене рішення про функціонування в регіоні 2 протитуберкульозних закладів.

«Раніше на Харківщині працювали 7 туберкульозних диспансерів та 3 лікарні. Відповідно до Державної стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню ми ухвалили рішення про об’єднання цих установ. 8 з них увійшли до складу «Обласного протитуберкульозного диспансеру № 1», який працюватиме як стаціонар. Амбулаторні ж послуги надаватиме «Обласний клінічний протитуберкульозний диспансер № 7», - зазначила вона.

За її словами, на початку обговорення цього питання Департамент охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації пропонував об’єднати усі установи в одну.

«Зважаючи на те що у цій пропозиції не були чітко прописані юридичні питання, а також питання розподілу коштів і матеріально-технічної бази, я запропонувала провести розширене засідання за участю депутатів комісії, співробітників облдержадміністрації і директорів усіх протитуберкульозних закладів. Спільними зусиллями ми дійшли оптимального на сьогодні рішення, яке також дає змогу розподілити потоки пацієнтів», - зауважила заступниця голови облради.