Такі дії 51 народного обранця, серед яких кандидат у мери Харкова Олександр Фельдман та екс-голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична, викликають щонайменше подив та багато запитань.
«Закон «Про добровільне об’єднання громад» було ухвалено ще у 2015 році. Тоді деякі народні депутати, які підписали подання, також входили до складу парламенту або посідали керівні посади в органах виконавчої влади й активно сприяли реалізації положень закону, які наразі вимагають зробити предметом конституційного впровадження.
Дії цих народних обранців виглядають політично мотивованими, а не спрямованими начебто на захист інтересів територіальних громад. Де ви були всі ці роки?» - зауважив Сергій Чернов.
За його словами, місцеве самоврядування стало заручником політичних ігор у столиці. При цьому ініціатори цих ігор мало переймаються наслідками для громад та їх мешканців.
Усі здобутки реформи місцевого самоврядування та децентралізації, де основою є створення спроможних територіальних громад, будуть зведені нанівець. Тільки-но громади отримали хоча б якісь сприятливі умови для розвитку, можливість вирішити питання, на які десятиріччями не вистачало управлінських та матеріальних ресурсів, як водночас волею безвідповідальних політиків вони будуть позбавлені всього цього.
Громади можуть залишитися без бюджетних коштів на розвиток інфраструктури, утримання новостворених місцевих рад та виплату зарплати працівникам їх виконавчих структур. Без фінансування залишиться соціальна сфера та медицина, що спричинить вкрай негативні наслідки. Крім того, громади не матимуть права надавати адміністративні послуги, управляти земельними ресурсами та комунальним майном, Цей перелік можна довго продовжувати.
«Реформа місцевого самоврядування, при всіх її здобутках та прогресивних кроках, залишається вразливою у контексті «великої політики», допоки не будуть внесені відповідні зміни до Конституції України. Це надважливий урок, який ми маємо винести з виборчої кампанії 2020 року», - підсумував Сергій Чернов.