За словами заступника голови Харківської обласної ради Валерії Мураєвої, провести всі організаційні та структурні зміни в короткі терміни вкрай складно. Труднощі можуть виникати в питаннях підбору фахівців, оформлення дозвільних документів, отримання ліцензій, а також з ремонтом приміщень і організацією робочих місць.
Як пояснила Валерія Мураєва, не всі громади опинилися в рівних умовах: на території одних залишилися адміністративні будівлі, на території інших - серйозне навантаження за рахунок соціальної сфери, треті втратили платників податків, а значить і частину бюджету, тощо. Тому грамотні керівники шукають можливість оптимізувати ситуацію.
«Наприклад, Зміївська та Слобожанська ОТГ готують меморандум про використання об'єктів соціальної сфери, розташованих на території громад. Зокрема, йдеться про спільне фінансування первинної ланки охорони здоров'я на території колишнього Зміївського району. Ситуація складається так, що комунальне медичне підприємство, яке має всі ліцензії, залишається на території Зміївської громади, а Слобожанська такого закладу не має. Згідно з меморандумом, передбачено певний обсяг фінансування для утримання цих структур і відповідний механізм компенсації», - розповіла вона.
Заступник голови облради підкреслила, що ініціативи співпраці громад дуже важливі в нинішньому перехідному періоді. Це дасть можливість знайти найбільш оптимальний варіант для розвитку громад, а також заощадити фінансові ресурси.