НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Георгій Кірпа – найефективніший міністр транспорту та керівник «Укрзалізниці». Віктор Остапчук

Сьогодні, 20 липня, виповнюється 75 років з дня народження Героя України, видатного державного діяча, почесного харків’янина, колишнього генерального директора «Укрзалізниці» та міністра транспорту і зв'язку України Георгія Кірпи.

З цієї нагоди на Байковому кладовищі у Києві, де похований видатний залізничник, відбулася церемонія покладання квітів. Пам’ятні заходи на згадку про Георгія Миколайовича вже 17 років поспіль організовує депутат Харківської обласної ради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Віктор Остапчук, який очолював Південну залізницю з 2000 по 2012 рік.

За його підтримки організують також відкриті уроки в школах, присвячені діяльності Георгія Кірпи, друкуються книги, у Харкові та інших містах Слобожанщини відбуваються концерти-реквієми. Цьогоріч такий концерт заплановано на 27 липня в смт Борова.

Віктор Остапчук був також одним з ініціаторів присвоєння імені Кірпи палацу спорту «Локомотив» у Харкові, який було побудовано за сприяння Георгія Миколайовича. Черговий крок з вшанування пам’яті – присвоєння його імені Українському державному університету залізничного транспорту.

«Щиро вдячний в.о. Харківського міського голови Ігорю Терехову, який підтримав наше клопотання про присвоєння колишньому ХІІТу імені Кірпи, випускником якого був Георгій Миколайович, – зазначив Віктор Остапчук. – На мою думку, в історії незалежної України немає нікого, хто міг би зрівнятися з Георгієм Кірпою за масштабом особистості й величезним обсягом зробленого для країни. Він був найбільш професійним керівником «Укрзалізниці» за всі роки її існування і найефективнішим міністром транспорту, успішним реформатором транспортної галузі, державником, для якого інтереси України були понад усе», - зазначив Віктор Остапчук.