НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Людмила Немикіна: Поділ на чотири райони ускладнить перехідний період реформи

 «Створення лише 4 укрупнених районів у Харківській області ускладнить перехідний період адміністративно-територіальної реформи в деяких питаннях фінансів і розподілу спільної власності громад», — так прокоментувала рішення профільного комітету Верховної Ради депутатка обласної ради, голова комісії з питань бюджету Людмила Немикіна.


«Йдеться про передачу власності районів створеним об’єднаним територіальним громадам. Наприклад, у Балаклійському районі на території майбутньої ОТГ із центром у Балаклії розташовані районна лікарня, будинок культури, музична школа. Це спільна власність громад, які поки що входять до району. Одна громада не зможе все фінансувати, а послуги цих закладів знадобляться мешканцям сусідніх громад. Сьогодні потрібно працювати над тим, як розділити таку власність між ОТГ і визначити джерела фінансування.

Із 2021 року ОТГ мають перейти на прямі відносини з держбюджетом. Вони отримуватимуть від держави субвенції на освіту, ремонт доріг тощо. Окрім того, на місцях має залишатися 60% податків на доходи фізичних осіб. Це левова частка податків, які ОТГ можуть спрямовувати на розв’язання інфраструктурних задач та проблем житлово-комунального господарства», — зазначила Людмила Немикіна.