«Йдеться про передачу власності районів створеним об’єднаним територіальним громадам. Наприклад, у Балаклійському районі на території майбутньої ОТГ із центром у Балаклії розташовані районна лікарня, будинок культури, музична школа. Це спільна власність громад, які поки що входять до району. Одна громада не зможе все фінансувати, а послуги цих закладів знадобляться мешканцям сусідніх громад. Сьогодні потрібно працювати над тим, як розділити таку власність між ОТГ і визначити джерела фінансування.
Із 2021 року ОТГ мають перейти на прямі відносини з держбюджетом. Вони отримуватимуть від держави субвенції на освіту, ремонт доріг тощо. Окрім того, на місцях має залишатися 60% податків на доходи фізичних осіб. Це левова частка податків, які ОТГ можуть спрямовувати на розв’язання інфраструктурних задач та проблем житлово-комунального господарства», — зазначила Людмила Немикіна.