НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Без російської техніки. Олексій Артикуленко про зміни в роботі харківських комунальників

У воєнний час порушується звичний порядок справ, і багато інфраструктурних послуг можуть бути просто недоступні. Але тільки не в Харкові. Так, війна доторкнулась до щоденного життя городян і здавалось, що збереження чистоти стає найменшим пріоритетом. Проте, харківські комунальники продемонстрували власний героїзм з перших днів повномасштабного вторгнення РФ. У місті-герої працювали всі служби, а у харків’ян були і є гаряча вода, світло, газ, своєчасно вивозиться сміття.

КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» не припиняло роботу з 24 лютого 2022 року. Його співробітники роблять Харків чистим як у мирний час, так і сьогодні. У планах підприємства - оновлення автопарку, тут назавжди відмовляться від автотехніки країни-агресора. Про це розповів депутат Харківської міської ради від фракції «Успішний Харків» і директор КВПВ Олексій Артикуленко.

Минулого тижня делегація підприємства відвідала міжнародну виставку «КомунТех-2023», що пройшла в Києві. Там були представлені зразки сучасного обладнання та спеціалізованого транспорту, призначеного для надання послуг з поводження з побутовими відходами. Нові зразки вигідно відрізняються від частини техніки та обладнання, яка зараз використовується в Харкові. Зокрема, нова спецтехніка оснащена GPS-трекерами, камерами заднього та бокового огляду, системою контролю ваги на вісь тощо.

«За рахунок використання нових технологій та сучасних електронних систем обладнання експлуатація спецтехніки стала значно економічнішою, оскільки зменшуються витрати паливно-мастильних матеріалів та скорочується періодичність технічного обслуговування. Це призводить до значного збільшення продуктивності та заощадження коштів. У найближчих планах підприємства - повна відмова від спецтранспорту, виробленого країною-агресором та її союзниками. Ця спецтехніка застаріла, ускладнена в ремонті та експлуатації, проблемна для постачання запасних частин, що особливо важливо для підприємства та Харкова у воєнний час», - зазначив Олексій Артикуленко.

Крім того, в Харкові оновлюватимуть сміттєві контейнери, оскільки внаслідок інтенсивних ворожих обстрілів їх було пошкоджено понад 30%.

Нагадаємо, з початком бойових дій у Харкові машини КВПВ виїжджали на всі маршрути по місту, включно Рогань, Північну Салтівку, П՛ятихатки. Комунальники працювали, щоб місто залишалось чистим. За словами Олексія Артикуленка, під обстріли попадали чотири автівки підприємства. На щастя, жертв серед колективу немає.