НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Відсутність практичного досвіду та складнощі у взаємодії з райдержадміністраціями. Сергій Чернов про проблеми в роботі новоутворених ОТГ

Після місцевих виборів 2020 року органи місцевого самоврядування сформувалися на новій адміністративно-територіальній основі – відбулося об’єднання територіальних громад та укрупнення районів. Про те, які проблеми виникають у зв’язку з новим адміністративним поділом Харківщини, розповів голова Харківської обласної ради VII скликання, президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

За його словами, з 56 ОТГ, передбачених Перспективним планом регіону, до виборів в області функціонувало лише 24.

«Головна проблема сьогодні в тому, що більшість територіальних громад починає працювати без практичного досвіду з цього питання. Не вистачає досвідчених і належним чином підготовлених кадрів у виконавчих структурах ОТГ. Щоб допомогти громадам з вирішенням нагальних питань у роботі, Харківська обласна рада та обласна Асоціація органів місцевого самоврядування готують навчання для представників громад з теми формування бюджетів», - наголосив Сергій Чернов.

Він також зазначив, що новий адміністративний поділ може викликати складнощі при взаємодії новоутворених громад та районних рад з державними органами виконавчої влади, насамперед, районними державними адміністраціями. І питання такої взаємодії потребують розв’язання на законодавчому рівні.