НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Харківський ветеран відсвяткував 103-й день народження

Учасник Другої світової війни харків’янин Олександр Кірюшин 14 липня відзначив 103-й день народження.


Привітати особливого іменинника прийшли активісти «Блоку Кернеса – Успішний Харків» разом з представниками адміністрації Холодногірського району. Ветерану передали вітання і подарунки від Геннадія Кернеса.

Олександр Петрович тепло зустрів гостей, розповів про свій життєвий шлях та подякував за те, що міська влада і небайдужі земляки турбуються про ветеранів.

Активісти також висловили слова подяки імениннику за його бойовий подвиг та побажали міцного здоров’я.


Довідка. Олександр Петрович Кірюшин народився у 1917 році у Брянській області СРСР.
Він здобув військову освіту ще до Другої світової війни, яка для нього розпочалася раніше, ніж страшна звістка пролунала з радіоприймачів. Його взвод у Вітебську одним з перших відкрив вогонь по німецьких літаках, що вторглися у повітряний простір СРСР.

О. Кірюшин захищав рідну землю на Південно-Західному, Північно-Кавказькому та 1 Українському фронтах. Брав участь у визволенні м. Новоросійськ, Карпатських гір та Чехословаччини. За проявлені мужність і героїзм його нагороджено орденами Червоної Зірки, Вітчизняної війни І і ІІ ступенів, медалями «За оборону Кавказу», «За хоробрість перед ворогом», «Воєнна пам’ятна медаль», нагородою «Воєнний хрест 1939 року».

Після закінчення війни Олександр Петрович продовжив службу в армії.

У 1946 році одружився і разом із дружиною Олександрою Йосипівною почав будувати мирне сімейне життя в Україні. В щасливому шлюбі народилися двоє синів. На жаль, у 2000 р. супутниці життя Олександра Петровича не стало. Зараз він оточений турботою дітей, онуків і правнуків.