НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Сергій Чернов: У контексті реформування місцевого самоврядування та децентралізації потрібна низка важливих змін у законодавстві

Верховна Рада України 17 листопада ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій. Він має вирішити комплекс проблем, що стосуються відносин сільських, селищних, міських рад, які були до реформи, з ОТГ. Це стосується закриття бюджетного року, правонаступництва, внесення змін до чинних рішень районних державних адміністрацій, розмежування та передачі соціально важливих об’єктів медичної, освітньої, культурної сфери з районної у комунальну власність об’єднаних громад.

Однак, за словами голови Харківської обласної ради VII скликання, президента Української асоціації районних та обласних рад Сергія Чернова, цей закон не вирішує усіх проблем, які постали перед новоутвореними органами місцевого самоврядування після виборів. Потрібна ще низка важливих змін у законодавстві.


«Щоб забезпечити стабільне функціонування комунальних підприємств, засновниками яких виступають районні ради та адміністрації, необхідно затвердити проєкт змін до Бюджетного кодексу. Окрім того, потребує ухвалення у новій редакції Закон «Про місцеве самоврядування в Україні». Зрештою, потрібні зміни до Конституції України, які забезпечать право обласних та районних рад на власні виконавчі органи, замість відповідних державних адміністрацій введуть інститут префекта, який наглядатиме за законністю рішень органів самоврядування», - зазначив Сергій Чернов.

Голова Харківської облради підкреслив, що попереду ще тривалий шлях до завершення реформи.