НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Ігор Терехов на конгресі Smart City Expo: ключова роль у будівництві успішного міста

Діяльність Харківського міського голови стає більш комплексною і важливою. Він - не лише виконавець обов'язків, але й лідер, який визначає курс розвитку міста, веде його на міжнародну арену. Адже сучасне місто повинно бути відкритим для співпраці, готовим ділитися ідеями, залучати ресурси, а це вже залежитаме від активності та відданості його лідера. Цього тижня Ігор Терехов відвідав у Барселоні (Іспанія) Всесвітній конгрес Smart City Expo 2023. Мери міст, світові лідери приватного сектору та міжнародні експерти обговорювали, як відновити українські міста. Захід проводиться з 2011 року та є найбільшою подією у світі, присвяченою містам та міським інноваціям. Детально про це - у нашому черговому дайджесті.

Співпраця з Amazon та Deloitte

Ігор Терехов 8 листопада поспілкувався з головою відділу з питань міст в компанії Amazon Web Services Джейсоном Віттетом і представниками компанії Deloitte. Зустріч відбулася в рамках Всесвітнього конгресу Smart City Expo.

Сторони висловили зацікавленість у співпраці та поділилися власним баченням щодо перспектив подальшої роботи.

Виступ мера на конгресі у Барселоні

Харківський міський голова Ігор Терехов 8 листопада взяв участь у роботі Всесвітнього конгресу Smart City Expo.

У виступі Ігор Терехов розповів, яким був Харків до повномасштабного вторгнення росії в Україну, як місто впоралося з викликами та як планує своє відновлення.

За його словами, Харків не може чекати на закінчення війни, тому вже зараз разом із Фундацією Нормана Фостера працює над створенням оновленого Генерального плану розвитку міста.

«Так, ми платимо дуже велику ціну за нашу незалежність та демократію у світі. Але при цьому маємо унікальну можливість, і я запрошую інвесторів, приватний бізнес та інші держави разом з нами увійти в історію та створити ідеальне місто майбутнього», - зазначив Ігор Терехов.

Мер Харкова відзначив важливість світової підтримки України, зокрема, щодо відбудови, та підкреслив, що місто має чіткий план дій для того, щоб стати сучасним європейським мегаполісом.

Як повернути до Харкова людей

Міська влада вже зараз працює над створенням умов для повернення харків’ян, які були вимушені евакуюватися через війну.

На Всесвітньому конгресі Smart City Expo міський голова Ігор Терехов зазначив, що одним із найважливіших факторів у цьому процесі є відновлення зруйнованого житла.

«Тому ми відбудовуватимемо наше місто, не чекаючи закінчення війни. Для нас дуже важливо повернути до Харкова людей, які були змушені виїхати за кордон та в інші міста України», - наголосив Ігор Терехов.

Інвестиційні проєкти та комфортне місто

Харківський міський голова Ігор Терехов взяв участь у конгресі Smart City Ехро на запрошення всесвітньо відомої аудиторської компанії Deloitte. Про це мер повідомив 9 листопада на своїх сторінках у соціальних мережах.

«Співпраця з Deloitte надзвичайно важлива для Харкова, бо саме ця компанія формує думку великих інвесторів, чи варто вкладатися в той чи інший проєкт, наприклад, у відбудову нашого міста», - зазначив Ігор Терехов.

Панель, у якій взяв участь мер, була присвячена відбудові Харкова. Ігор Терехов підкреслив, що такі конгреси дають гарну можливість зацікавити інвесторів вкладатися саме у Харків і починати роботи з його відновлення.

Тим часом у Харкові

На Північній Салтівці почали знесення найпостраждалішого від російських обстрілів будинку в місті. Йдеться про 16-поверхівку на вулиці Наталії Ужвій.

«Починаємо демонтаж першого підʼїзду 16-поверхівки на вул. Наталії Ужвій, 82. Це досить тривалий і кропіткий процес, який потребує уваги до кожної деталі. Наш пріоритет - розібрати аварійну частину будівлі максимально коректно та обережно, щоб зберегти другу, менш пошкоджену, банку. Втім, повноцінно перевірити на цілісність прилеглу секцію ми зможемо тільки після остаточного завершення всіх етапів робіт», - зазначив Ігор Терехов.