НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У харківських школах запровадили системи безконтактного температурного скринінгу

Пілотний проєкт з безконтактного вимірювання температури стартував в ліцеї № 89 та гімназії № 116.

Як повідомив Харківський міський голова Геннадій Кернес, таких заходів вжито для оптимізації навчального процесу в умовах пандемії COVID.

«Діти - наше майбутнє. Тому величезну увагу моя команда приділяє підвищенню ефективності освіти і безпеки дітей в школах. Харків – одне з небагатьох міст України, де вже багато років всі школи підключені до інтернету і більшість з них обладнана системами відеоспостереження. В умовах пандемії ми зіткнулися з новими викликами і шукаємо шляхи оптимізації навчального процесу», - відзнчив Г.Кернес.

На вході до навчальних закладів, де запроваджено проєкт, встановлені пристрої, оснащені системою розпізнавання облич та можливістю безконтактного температурного скринінгу. Обладнання розпізнає обличчя людини на відстані до пів метра. До бази даних занесуть фото учнів, педагогів і технічного персоналу. Якщо до школи намагатиметься зайти людина, якої немає в базі, охоронець отримає відповідний звуковий сигнал.

В освітніх установах також чергуватиме медпрацівник. Якщо система виявить у когось підвищену температуру, медик проведе повторне вимірювання та ухвалюватиме рішення про можливість допущення до занять.

Системи працюватимуть у тестовому режимі до кінця вересня. Згодом нові пристрої планують встановити і в інших навчальних закладах міста.