Після зміни адміністративно-територіального устрою України кількість районів на Харківщині зменшилася з двадцяти семи до семи. На шпальтах нашої газети ми розповідаємо про життя районів і громад. На черзі – Красноградщина.
До складу нового укрупненого району увійшли території колишніх Зачепилівського, Кегичівського, Красноградського, Сахновщинського районів і частина Нововодолазького. Звичайно, кожна ОТГ має свої потреби і проблеми, проте вже є чимало здобутків.
Новий томограф У Красноградській лікарні з’явився томограф. Це єдиний апарат комп’ютерної томографії в районі.
«Раніше людям, щоб пройти обстеження, доводилося їздити до Харкова. Через поширення коронавірусу ситуація загострилася. Потреба в комп’ютерній томографії збільшилася», — зазначила міський голова Світлана Кривенко.
Необхідне обладнання лікарня отримала коштом держбюджету, оскільки це один з опорних закладів у боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції. Доклали зусиль також Красноградські районна та міська ради. Спільно вони профінансували купівлю спеціального кабелю, який має необхідну потужність для стабільної роботи томографа. Зараз ведуться роботи з прокладки кабелю та вирішується питання отримання ліцензії на використання апарата.
Наразі закінчується ремонт фасаду та покрівлі будівлі хірургічного відділення. Нещодавно відремонтували приймальне відділення. Для якнайшвидшого завершення цих робіт міська рада виділила з місцевого бюджету 1 млн грн. Крім того, наводять лад на прилеглій до медзакладу території в межах реалізації спільного проєкту Красноградської та Наталинської громад, який переміг в обласному конкурсі «Разом в майбутнє». Обсяг його фінансування — майже 2 млн грн. Усі роботи планується завершити до 5 травня.
Новий автомобіль швидкої
Спецавтомобіль для мешканців Старовірівської громади придбали коштом сільської ради. «У нас був дуже старий УАЗ. Ми навіть боялися, що через його жалюгідний стан закриється наша підстанція швидкої допомоги. Водій звернувся з проханням придбати нове авто з повним приводом, оптимальне для сільської місцевості», — розповів Старовірівський сільський голова Микола Біндус.
За його словами, спочатку планували виділити 600 тис. грн на придбання нового УАЗа. Але депутати, обговоривши ситуацію, вирішили спрямувати 2 млн грн, виділених раніше для облаштування парку, на придбання сучасного спецавтомобіля. Він укомплектований необхідним обладнанням: кардіографом, дефібрилятором, монітором спостереження, апаратом штучної вентиляції легень.
Ліцей у Наталиному
Наближаються до завершення дворічні масштабні роботи в Наталинському ліцеї, який не ремонтували з моменту відкриття.
Повністю відремонтовано стару будівлю, проведено капітальний ремонт в основному приміщенні (новий дах, підлога, стіни, санвузли). Зведено нову будівлю, в якій розмістили актову і спортивну зали, чотири навчальні класи. Обладнали сучасні спортивні майданчики з тренажерами, футбольне поле, волейбольний майданчик, бігові доріжки. Повністю переобладнано харчоблок. Залишилося провести роботи з благоустрою території.
Обладнання та автомобілі для сільських медиків
Спільний проєкт Красноградської та Наталинської громад переміг в обласному конкурсі «Разом в майбутнє». Завдяки цьому придбають 17 електрокардіографів та 2 автомобілі для первинної медицини району.
Автомобілі передадуть амбулаторіям загальної практики сімейної медицини села Попівка та міста Красноград. Електрокардіографи отримають амбулаторії в селах Наталине, Попівка, Володимирівка, Вознесенське, Піщанка, Берестовенька та в місті Красноград. Реалізувати проєкт вартістю майже 2 млн грн планується до 1 грудня 2021 року. Половину коштів буде виділено з обласного бюджету, другу половину рівними частинами – з бюджетів Красноградської та Наталинської громад.
Плани
У Краснограді шукають можливості для реставрації однієї з найстаріших споруд – будівлі Земської управи. Для цього подано проєкт на конкурсний відбір інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку. На конкурс Українського фонду соціальних інвестицій надали проєкт реконструкції приміщення поліклінічного відділення Красноградської лікарні. У розробці проєкт, який передбачає отримання субвенції з держбюджету на розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг, а також проєкт для участі в обласному конкурсі «Ефективна первинна медицина в громаді» з метою придбання медичного обладнання. У Наталинській громаді планують оновити вуличне освітлення та побудувати парк у селі Петрівка.
Володимир Птишник, голова Красноградської районної ради:
Жителі Красноградщини чітко уявляють найбільші проблеми регіону. Як свідчать результати опитування, для новообраного депутатського корпусу району пріоритетними сферами мають бути медичне обслуговування населення, створення робочих місць, соціальний захист, боротьба з корупцією, ремонти доріг, житлово-комунальне господарство, громадський транспорт, екологія, безпека в населених пунктах.
Передусім депутати місцевих рад мають зосередитися на питаннях місцевого розвитку, які належать до їхньої компетенції. Коли депутат говорить, наприклад, про необхідність розвитку інфраструктури, то завдання виборців з’ясувати, що саме мається на увазі, які пріоритетні напрямки або об’єкти, щоб потім відслідковувати результати роботи. А народні обранці мають стежити за тим, аби їхні слова не розходилися зі справами, і ті очікування, які є в жителів, справджувалися.
Світлана Кривенко, Красноградський міський голова:
Бюджет Красноградської громади на 2021 рік менше 160 млн грн. Цієї суми фактично вистачає лише на утримання інфраструктури міста. Виходити із ситуації ми намагаємося у співпраці з районною радою та сусідніми громадами.
Керівництво райради допомагає не лише консультаціями, а й фінансово. Так, з вільних залишків коштів минулого року районна рада виділила нам понад 2 млн грн на заміну електропроводки в терапевтичному відділенні районної лікарні, спільним коштом (по 700 тис. грн) ми профінансували облаштування потужного електрокабелю для роботи нового апарату комп’ютерної томографії.
У співпраці з Наталинською громадою ми перемогли в обласному конкурсі «Разом в майбутнє». Наталинська громада також допомогла нам профінансувати подальшу роботу Красноградського районного краєзнавчого музею імені П. Д. Мартиновича. На жаль, коштів на ремонт приміщення — а це близько 10 млн грн — поки не маємо. Але спільними зусиллями ми зробили все можливе, щоб музей продовжив працювати.
Олена Третяк, Наталинський сільський голова:
Ми тісно співпрацюємо з районною та міською радами. Наша робота зорієнтована на глибокий аналіз та пошук нових шляхів вирішення соціально-економічних проблем, підвищення професійності в забезпеченні соціального захисту та конституційних прав громадян. Взаємодія відбувається шляхом розв’язання спільних нагальних питань органів місцевого самоврядування з метою розвитку територій і поліпшення добробуту населення.
Микола Біндус, Старовірівський сільський голова:
Бюджет 2021 року сформований з урахуванням нинішньої ситуації з COVID-19. Надходження до сільського бюджету скоротилися, та попри це нам вдалося зберегти вектор розвитку громади. Кошти бюджету розвитку, а це 13,5 млн грн, направлено на ремонти закладів освіти, охорони здоров’я, а також придбання ще одного соціального автобуса для потреб громади.
Серед іншого на поточний ремонт доріг комунальної власності в населених пунктах заплановано виділити 7 млн грн.