НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Тижневий дайджест: життя харків'ян та стійка підтримка від міського голови Ігоря Терехова

Щодня країна-терорист створює безліч викликів для українського Харкова, вони змінюють ритм нашого життя і змушують дивитися на звичні речі інакше Але ми продовжуємо працювати та планувати майбутнє, боми, харків'яни, відомі своєю незламністю.

Цього тижня наш дайджест підсумує основні події, що сталися в Харкові, розкаже про роботу міського голови Ігоря Терехова та його команди, які безупинно дбають про відновлення житла та інфраструктури, підтримку постраждалих від обстрілів і загальну безпеку міста.

Держпром і не тільки: є потреба у захисті

Міська влада активно працює над тим, аби внести до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО весь архітектурний ансамбль площі Свободи. 5 листопада в ефірі національного телемарафону Ігор Терехов повідомив, що Харків розраховує на допомогу ЮНЕСКО у відновленні пошкодженої будівлі Держпрому.

«Ми звернулись до мерії Варшави, і там теж обіцяють над допомогу, в тому числі фінансову, для залучення експертів. Потрібно зробити певне досьє, щоб не тільки будівля Держпрому, а й увесь ансамбль площі Свободи був внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і був захищений. Це дуже важливо. Тоді весь світ реагуватиме на ці обстріли зовсім по-іншому», - наголосив Ігор Терехов.

Вночі 8 листопада будівля Держпрому повторно зазнала пошкоджень в результаті ворожого авіаудару.

Співпраця з благодійниками

Також 5 листопада Ігор Терехов підписав меморандум про співпрацю з благодійним фондом «Карітас Харків». Під час зустрічі сторони обговорили розширення соціальних ініціатив для допомоги вразливим категоріям населення: вимушеним переселенцям, дітям, людям похилого віку та всім, хто постраждав внаслідок війни.

Мер наголосив на важливості тривалої підтримки від «Карітас Харків».

«Ми з вами за роки співпраці вибудували дуже гарні та дружні відносини. І та підтримка, яка є, зокрема, у відновленні пошкоджених осель, у гуманітарних питаннях, дуже важлива для харківʼян. І особливо для вимушених переселенців, адже 90% з них залишаться жити вже тут», - сказав Ігор Терехов.

Директор фонду Андрій Насінник висловив вдячність за плідну співпрацю з місцевою владою, що дозволяє фонду реалізовувати великі проєкти з підтримки харків'ян і переселенців.

Французька підтримка

Ігор Терехов 5 листопада провів зустріч з представниками французької організації ACTED. Було обговорено основні напрямки подальшої співпраці. Зокрема, йшлося про відновлення житлових будинків, ремонти квартир, а також надання матеріальної підтримки постраждалим внаслідок обстрілів сім’ям. Також планується облаштування безпечних локацій для навчання у трьох закладах загальної середньої освіти міста.

«І для дітей, і для їхніх батьків можливість офлайн-навчання має велике значення, оскільки дає школярам змогу отримувати якісніші знання, соціалізуватися, а мамам та татам спокійно працювати, знаючи, що їхні діти в безпеці. Попит на навчання в підземних класах залишається високим, тому ми продовжуємо розширювати цю мережу і будемо дуже вдячні за вашу допомогу», - підкреслив мер важливість створення безпечних умов для навчання дітей.

Окрім цього, Франція допоможе Харкову створити «енергетичний острів». За словами Ігоря Терехова, для нась це питання є вкрай важливим.

«Нам необхідно збудувати так званий «енергетичний острів», щоб мати стале електропостачання. Від цього залежить те, як житимуть харків’яни. Під час перемовин з послом Франції ми намітили певні кроки, щоб Франція долучилась до реалізації цього проєкту. Є впевненість, що ми разом побудуємо цей «острів», Харків буде незалежним в енергетичному плані», - наголосив Ігор Терехов.

Очільник міста зазначив, що реалізація цього проєкту є дороговартісною, тому міська влада активно працює над залученням фінансування з боку держави та міжнародних партнерів.

Допомога Швейцарії

Меморандум між Харківською міськрадою та Швейцарською Конфедерацією, в особі Державного секретаріату з економічних питань (SECO) був підписаний 7 листопада в Харкові. Відомо, що документ спрямований на посилення гуманітарної співпраці Харкова зі швейцарськими партнерами.

Ігор Терехов та Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні Фелікс Бауманн обговорили ключові напрями подальшої співпраці.

Мер Харкова подякував Швейцарії за реалізацію гуманітарних проєктів у місті, поділився досвідом протидії російським обстрілам і розповів про процес децентралізації систем тепло-, енерго- та водопостачання.

«Для нас надзвичайно важливі ваш приїзд і ваша підтримка. Співпраця Швейцарії з Україною в напрямках миру, безпеки, зміцнення демократичних інституцій, сталого розвитку міст та охорони здоров’я - це ваш внесок у наше майбутнє. Що ж до Харкова, наближається зима, проте, незважаючи на постійні обстріли, у нас проживає понад 1,2 мільйона мешканців, з яких 200 тисяч - внутрішньо переміщені особи. Тому наша основна оперативна задача - максимально швидко закривати контури усіх пошкоджених будинків. Дякую, що ви готові працювати з нами у цьому напрямку», - зазначив Ігор Терехов.

Всесвітній форум міст

Ігор Терехов 5 листопада виступив онлайн на Всесвітньому форумі міст, який проходить у Каїрі (Єгипет).

Глобальна конференція присвячена питанню сталого розвитку міст. У ній взяли участь представники національних, регіональних та місцевих органів влади, громадські діячі, підприємці.

Під час виступу Ігор Терехов розповів, з якими викликами зіткнувся Харків в умовах повномасштабного вторгнення рф, і закликав іноземних партнерів долучатися до проєктів з відновлення міста.

Зокрема, мер повідомив, що в Харкові триває децентралізація систем життєзабезпечення для сталого проходження опалювального сезону. Крім того, він представив проєкти, спрямовані на відновлення житлового фонду та інфраструктури.

«Зараз серед головних напрямків нашої роботи - розробка концепції Генерального плану. Ми бачимо розвиток Харкова як міста майбутнього, з інноваційними технологіями в усіх сферах його функціонування. Водночас ми розуміємо, що загроза від росії ще довго нікуди не зникне, тому працюємо над тим, щоб зробити Харків не лише сучаснішим і комфортнішим, але й безпечнішим. Крім того, ми прагнемо зробити економіку міста стабільною та життєздатною, що дозволить у найкоротші терміни відновитися після війни та стати сильним економічним центром країни», - зазначив Ігор Терехов.

Стастика пошкодженого ворожими обстрілами житла

Понад 8,3 тис. житлових будинків пошкоджено внаслідок ворожих обстрілів Харкова. 7 листопада в ефірі національного телемарафону Ігор Терехов повідомив, що пошкоджень різного ступеня зазнали понад 4,8 тис. багатоповерхових житлових будинків та понад 3,5 тис. приватних.

«Також маємо пошкодження критичної інфраструктури. Намагаємося якнайшвидше усунути руйнування. Я дуже вдячний нашим комунальним підприємствам, які працюють практично цілодобово, а також волонтерам, міжнародним фінансовим партнерам та фондам, які допомагають нам ліквідувати наслідки ворожих атак», - зазначив Ігор Терехов.
2024-11-08 09:18