НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Слобожанська та Зміївська громади підготували меморандум про співробітництво у соціальній сфері

Слобожанська та Зміївська громади планують підписати меморандум про спільне використання та фінансування об'єктів соціальної сфери, що розташовані на їх території.
Про те, як будуть співпрацювати ОТГ і які привілеї дає документ, розповів Слобожанський селищний голова Дмитро Діхтяр.

За його словами, меморандум створено для перехідного періоду роботи громад. Його початкова задача - мінімізувати фінансові втрати і час при створенні структури управління нової громади.

«Меморандум дозволить використовувати певні структури соціальної сфери колишнього Зміївського району відразу двома громадами. Тобто нам не потрібно витрачати кошти і шукати фахівців для створення нових структур у кожній ОТГ. Ми можемо використовувати ресурс, який вже є, в таких важливих питаннях, як, наприклад, медицина, освіта», - розповів Дмитро Діхтяр.

Він також зазначив, що досвід спільного управління колишніми районними структурами, найімовірніше, не обмежиться одиничним застосуванням, а стане правилом для новостворених громад у перехідний період. Більше того, з точки зору економії фінансових коштів, для деяких ОТГ надалі буде вигідно укласти такий договір на постійній основі.

Зараз меморандум між Слобожанською і Зміївською громадами знаходиться на стадії підписання. До цього моменту має відбутися громадське обговорення, щоб врахувати можливі конструктивні пропозиції від населення.