НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Віталій Панов: У період воєнного часу потрібно сконцентрувати всі можливі кошти для підтримки ЗСУ

У четвер, 5 жовтня, на сесії Харківської обласної ради депутати не підтримали звернення партії «Європейська Солідарність» щодо недопущення вилучення ПДФО військовослужбовців із місцевих бюджетів до державного. Рішення фракції «Успішний Харків» прокоментував її голова Віталій Панов.

«Позиція нашої фракції дуже проста. На відміну від колег з «Європейської солідарності», ми не женемося за популізмом. А вважаємо, що в період воєнного часу, тієї агресії, яку веде росія проти України, потрібно сконцентрувати всі можливі кошти для підтримки ЗСУ, щоб домогтися перемоги над агресором. Тому в даній ситуації ми вважаємо, що рішення, яке пропонується - повністю забирати військове ПДФО для закупівлі озброєння та роботи оборонних підприємств - правильний варіант», - зазначив Віталій Панов.

За його словами, у різних громадах Харківщини сьогодні є різні можливості. І потрібно орієнтуватись на актуальність потреб.

«Ми вважаємо, що в цьому питанні громади також не перебувають у рівних умовах. В одних є цей ПДФО, а в інших немає. Є такі, які роблять те, що необхідно громаді, а інші, маючи великі фінансові можливості, реконструюють об'єкти, які наразі можна відкласти. Нехай ці кошти підуть повністю на потреби армії. Така наша позиція. Тому ми порадилися фракцією та прийняли рішення, що в такому вигляді звернення не підтримаємо», - прокоментував Віталій Панов.

Нагадаємо, Бюджетний комітет підтримав вилучення військового ПДФО з місцевих бюджетів і спрямування його до державного. 50% суми має йти в Держспецзвʼязку, інша половина - в Мінстратегпром. Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль пояснив, що військовий ПДФО вирішили забрати з бюджетів громад, щоб спрямувати кошти на виробництво зброї та боєприпасів.