НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Молодь «Успішного Харкова» долучилася до освітнього проєкту про Чорнобильську катастрофу

Чорнобильська катастрофа не тільки змінила обличчя України та світу, але й залишила глибокий слід у свідомості людства. І ми продовжуємо говорити про неї, вивчаючи наслідки трагедії після стількох років, а ще залучаємо до діалогу молодше покоління. Днями за підтримки Харківського міського голови Ігоря Терехова відбувся проєкт «Харків пам'ятає CHORNOBYL». Заняття в онлайн форматі провели вчені НТУ «ХПІ». Молодь «Успішного Харкова» також взяла в ньому участь.

«Чорнобиль - важлива частина історії всього світу. Розповіді про цю трагедію допомагають зберегти пам'ять про її наслідки, шанувати ліквідаторів. Крім того, розуміння причин «чому так сталося» може спонукати молодь до розвитку технологій, які були б набагато безпечнішими для майбутнього», - сказала Юлія Петрова.

Близько тисячі учнів середніх та старших класів з усіх районів Харкова прослухали лекції на різні теми. Зокрема, говорили про фізику, енергетику, хімію, екологію, охорону праці, альтернативну енергетику та історію науки. Фіналом заходу в п՛ятницю, 26 квітня, стала Kаtoot-вікторина, її учасники отримали дипломи, а переможці - призи.

«Я вражений кількістю дітей, які відвідали лекції та взяли участь у нашій вікторині. Адже це все проходило ввечері, після уроків. Вони - молодці, і ми бачимо, що їм було дійсно цікаво! До роботи з хлопцями та дівчатами наші спікери підготувалися ґрунтовно. На мою думку, проєкт вдався. Це продемсотурвало опитування серед школярів, їм було корисно й цікаво», - розповів Сергій Петров.

За словами лідера молодіжного крила партії Андрія Єлізарова, п՛ять днів занять продемонстрували, що Чорнобильська аварія - важливий урок минулого та наука для вирішення проблем майбутнього.

«Сьогодні харківська молодь - це майбутнє нашого міста, і ми хочемо, щоб воно було якомога кращим. Говорячи з молодими людьми про Чорнобиль, ми створюємо свідоме покоління, яке буде розуміти відповідальність за природу, власне здоров'я та подальшу долю планети. Віримо, що це покоління буде здатне приймати обдумані рішення щодо енергетики, екології та безпеки», - зазначив він.